Шампионите на НБА започват тренировки

Снимка: архив БНР

Актуалният шампион на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка- Торонто Раптърс позволи днес на играчите си да използват клубната база и да започнат тренировки съобразно превантивните мерки.

Раптърс, които към момента са на 3-о място преди прекратяването на първенството на НБА, решиха да започнат някакви леки тренировки заради решението на правителството на провинция Онтарио.

Като част от разпорежданията на властите в канадската територия, Торонто Раптърс за сега няма да прави пълноценни отборни тренировки, като например фитнесът и други части от базата остават затворени.

Всеки играч преди да започне работа в залата, ще се подлага на измерване на температурата и ще бъде придружаван от треньор. Не повече от двама баскетболисти могат да тренират заедно.

След 25 години България с европейската титла в художествената гимнастика

Българските гимнастички спечелиха три медала от финалите на отделните уреди при девойките на европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Киев (Украйна). Стилияна Николова спечели европейската титла във финала с лента. Българската фурия изигра изключително силно и най-чисто от всички финалистки съчетанието си по..

публикувано на 28.11.20 в 16:05

Арда с класика срещу Монтана

Арда победи Монтана с 3:0 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига.  Тимът от Кърджали доминираше и заслужено стигна до трите точки на Арена Арда. С успеха Арда се изравни по точки с втория в класирането Локомотив Пловдив. Двата отбора имат по 24 точки. Монтана е 11-ти в таблицата с 13 пункта. Домакините от Арда започнаха по-активно срещата и Спас..

публикувано на 28.11.20 в 15:29
Терезе Йохауг

Терезе Йохауг спечели интервалния старт на 10 км класически стил в Рука

Носителката на Световната купа за миналия сезон Терезе Йохауг (Норвегия) спечели интервалния старт на 10 км класически стил ски-бягане във финландския зимен център Рука. Йохауг, която вчера завърши на разочароващото 30-о място в спринта, измина трасето за 25:01.4 минути. Втора и трета завършиха съответно представителките на Швеция Фрида Карлсон..

публикувано на 28.11.20 в 14:14

Адриан Андреев с втори пореден финал в Ираклион

Адриан Андреев за втора поредна седмица се класира на финал на турнир по тенис на твърди кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.  19-годишният Андреев елиминира поставения под номер 5 британец Райън Пенистън с 6:4, 6:4 след малко повече от два часа игра. Софиянецът реализира обрат в първия сет, след като изоставаше с 0:2..

публикувано на 28.11.20 в 13:56
Георги Иванов

Георги Иванов ще прави селекцията в Локо (Пд)

Спортният директор на Локомотив (Пловдив) Георги Иванов ще отговаря за селекцията на тима. Досега работата по трансферите в пловдивския клуб бе поделена между него и бившия наставник Бруно Акрапович, който пое ЦСКА София. Сега Иванов ще е единственият, който ще решава за трансферите. Вече са набелязани и двама за освобождаване. Това са..

публикувано на 28.11.20 в 11:22
Кариана може да спре участието си в първенството

Кариана спира участието си във Втора лига

Един от най-добрите отбори във Втора футболна лига - Кариана (Ерден) ще преустанови участието си на полусезона, твърди "Новапрес". Отборът е трети във временното класиране и днес приема тима на Струмска слава, като при успех ще си върне първото място. Вчера от ръководството на отбора е обявило пред треньорския щаб, че тимът се разпуска след..

публикувано на 28.11.20 в 11:18
Локомотив и Ботев излизат днес за 112-ти път един срещу друг

Пловдивското дерби пряко по „Хоризонт“

Две срещи от 14-ия кръг на футболното ни първенство ще се изиграят днес. От 13 часа Арда приема Монтана, а от 18 играят пловдивските Локомотив и Ботев. Този мач можете да проследите пряко по програма "Хоризонт". Това е 112-ти сблъсък между двата тима. "Жълто-черните" водят с 40:39 успеха, а 32 срещи са завършили без победител. И..

публикувано на 28.11.20 в 08:04