Борусия (Д) се развихри срещу Падерборн

Борусия (Д) вкара 6 на Падерборн

Борусия (Дортмунд) победи като гост Падерборн с 6:1 в мач от 29-ия кръг на германското футболно първенство.

След нулево първо полувреме Торган Азар откри резултата в полза на гостите от Дортмунд в 54-ата минута.

Само 3 минути по-късно Джейдън Санчо, който за първи път след рестарта на първенството започна като титуляр, удвои аванса на Борусия.

В 72-ата минута Уве Хюнемайер върна шансовете на домакините след точно изпълнена дузпа.

В 74-ата минута обаче Джейдън Санчо отбеляза третия гол за Борусия.

Четвъртото попадение бе на Ашфар Хакими в 85-ата минута.

В самия край на мача паднаха нови два гола.

В 89-ата минута Шмелцер направи резултата 5:1, а 60 секунди по късно Санчо оформи своя хеттрик.

Левски - Славия

Левски пак се спъна в Славия

Славия победи Левски с 2:1 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от 29-ия кръг на футболното първенство и остави съперника без домакинска победа от началото на календарната година. "Сините" останаха на второто място в класирането с 53 точки, а с 52 точки Славия се изравни с третия ЦСКА-София, който утре приема шампиона Лудогорец. След двуостро начало с..

публикувано на 04.07.20 в 20:17
Кирил Десподов

Кирил Десподов се раздели с Щурм (Грац)

Футболният ни национал Кирил Десподов се раздели с Щурм (Грац). 23-годишното крило прекара последния сезон под наем в австрийския клуб от италианския Каляри, но договорът му за преотстъпване изтече и няма да бъде подновен. "Време е да кажа довиждане, Щурм. Искам да благодаря за прекрасната година, за топлото посрещане и хубавите моменти. Пожелавам..

публикувано на 04.07.20 в 19:41
Манчестър Юнайтед - Борнемут

Манчестър Юнайтед излезе 4-ти във Висшата лига след успех над Борнемут

Манчестър Юнайтед излезе на четвъртото място във временното класиране на Висшата лига по футбол, след като в среща от 33-ия кръг постигна категоричен домакински успех с 5:2 над Борнемут. 18-годишният Мейсън Грийнууд и португалецът Бруно Фернандеш отново бяха звездите в състава на "червените дяволи". Грийнууд наниза два гола във вратата на Аарън Рамсдейл,..

публикувано на 04.07.20 в 19:25
Арсенал

ФИФА глоби Арсенал с 34 хиляди лири заради нередности при трансфери

Арсенал бе глобен с 34 000 лири и е заплашен с налагането на допълнителни санкции, след като ФИФА откри нередности при трансферите на Чуба Акпом в гръцкия ПАОК и Жоел Кембъл в италианския Фрозиноне. Двамата футболисти бяха продаде през 2018 година, но ръководството на Арсенал е заложило вариращи клаузи в договорите им, които според ФИФА са неправомерни...

публикувано на 04.07.20 в 18:49
Ненад Лалович - президент на Международната федерация по борба

Белград ще приеме световно първенство по борба през декември

Световното първенство по борба за мъже и жени ще се състои в Белград (Сърбия) през декември тази година, съобщават от пресслужбата на Международната федерация по борба (UWW).  Това решение беше взето на заседание на Изпълкома на централата вчера. Първоначално световното първенство беше планирано за 2021 година в Осло, но Международната федерация реши да..

публикувано на 04.07.20 в 18:26
Брайтън - Норич

Брайтън с решаваща стъпка към оставане във Висшата лига

Брайтън направи решаваща стъпка към оставането си във Висшата футболна лига на Англия и през сезон 2020/2021, след като в първа среща от 33-ия кръг се наложи над Норич като гост с 1:0. Единственото попадение в срещата вкара Леандро Тросар в 25-ата минута, когато засече ниско центриране от десния фланг на Аарън Муй. С победата Брайтън събра 36 точки и е..

публикувано на 04.07.20 в 18:20
Септември (София)

Септември (София) и Септември (Симитли) приключиха наравно в контрола

Отборите на Септември (София) и Септември (Симитли) завършиха наравно 1:1 в контролна футболна среща в столицата. И двата гола в срещата паднаха в последния половина час, като домакините поведоха след автогол на Иван Иванов, а малко по-късно Китан Василев оформи крайния резултат от дузпа. Старши треньорът на столичани Милен Радуканов даде почивка на..

публикувано на 04.07.20 в 18:13