Клубовете от Висшата лига са против правилото за пет смени на мач

Висша лига на Англия

Клубовете от английската Висша футболна лига гласуваха против използването на пет смени на мач през следващия сезон, съобщи ББС. Отборите имаха право на пет смени вместо традиционните три в края на миналия сезон заради тримесечната пауза, предизвикана от пандемията, което наруши ритъма на футболистите и пренареди календара, което бе предпоставка за контузии. След гласуване отборите в Англия решиха да се върнат към трите смени за началото на новия сезон.

Правото на пет смени предизвика критики от по-малките клубове, които считат, че то облагодетелства големите отбори заради по-дългите скамейки. ФИФА разреши това правило да продължи да се използва, но остави на националните федерации сами да преценят дали да го оставят в сила.

Рики Пуиг бележи второто попадение.

Барселона си тръгна от Елче с 2:0

Барселона се наложи с 2:0 като гост срещу аутсайдера Елче в двубой от 20-ия кръг в шампионата на Испания. Гол на Френки де Йонг в 39-ата минута даде аванс за гостите, а малко след началото на втората част вратарят Марк-Андре Тер Стеген попречи на домакините да изравнят. Пестеливата игра на Барса продължи, но в Рикард Пуиг отблизо оформи крайното 2:0 в..

публикувано на 24.01.21 в 23:12
След победния гол на Бруно Фернандеш.

Манчестър Юнайтед отстрани Ливърпул за купата

Манчестър Юнайтед победи драматично у дома Ливърпул с 3:2 в дербито от четвъртия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. Гостите поведоха в резултата в 18-ата минута чрез Мохамед Салах, но "червените дяволи" изравниха само шест минути след това чрез Мейсън Гринууд, който се разписа след дълго подаване на Маркъс Рашфорд. Три минути..

публикувано на 24.01.21 в 21:50

Марек победи драматично Нефтохимик

Марек Юнион-Ивкони победи драматично с 3:2 (25:19, 20:25, 25:17, 22:25, 15:13) у дома шампиона Нефтохимик 2010 в отложен мач от петия кръг в шампионата на България по волейбол. Това е третият успех за дупничани през сезона, докато Нефтохимик 2010 допусна второ поражение през настоящата кампания. Марек Юнион-Ивкони на два пъти поведе в резултата, но..

публикувано на 24.01.21 в 20:24

Роберт Йохансон е победител в ски-скоковете в Лахти

Норвежецът Роберт Йохансон спечели състезанието от Световната купа по ски-скокове във финландския зимен център Лахти. 30-годишният Йохансон събра 265.9 точки след скокове от 128.5 и 126.5 метра. Втори остана германецът Макрус Айзенбихлер с 264.2 точки (129.5 и 128.5), а трети се нареди Карл Гайгер (Германия) с 264.0 точки (130.5 и 126.0). Лидерът в..

публикувано на 24.01.21 в 19:18
Вратарят на Шалке Ралф Фарман е спрял Кингсли Коман.

Байерн се разправи и с Шалке

Байерн Мюнхен се наложи с категоричното 4:0 като гост срещу Шалке в двубой от 18-ия кръг в шампионата на Германия. Томас Мюлер даде аванс в полза на шампионите в 33-ата минута с удар отблизо след подаване на Йозуа Кимих. Седем минути след почивката Матия Настасич пропусна да изравни, а логичното се случи в 54-ата минута, когато Роберт Левандовски..

публикувано на 24.01.21 в 18:41
Ивайло Иванов

Джудист и боркиня са победителите в Нощта на шампионите

За шест поредна година най-добрите български състезатели бяха отличени за своите спортни постижения по време на тазгодишното издание на церемонията "Нощта на шампионите". Организатори на събитието са Министерството на младежта и спорта, съвместно с Българския спортен тотализатор. Победителите в категориите: - Спортист номер 1 на България: Миглена Селишка..

публикувано на 24.01.21 в 18:22
Катрин Маноилова

Катрин Маноилова завърши 19-та на 1000 метра

Българката Катрин Маноилова завърши на 19-о място на 1000 метра на европейското първенство по шорттрек в полския град Гданск. Маноилова, която вчера се нареди 15-а на 500 метра, завърши пета в трета четвъртфинална серия с 1:36.161 минута. Другата българка Анна Якимова е 24-а, след като в ранкинг сериите беше пета във втора серия с 1:40.796 минути. В..

публикувано на 24.01.21 в 17:41