Локомотив (Сф) загуби първи точки във Втора лига

Локомотив (Сф) завърши 0:0 с Миньор (Перник)
Снимка: Спортал

Отборът на Локомотив (Сф) завърши 0:0 с Миньор (Перник) в последния мач от петия кръг на Втора лига по футбол. Това бяха първи пропуснати точки за столичани, които остават на върха в класирането с 13 точки.

Домакините трябва да се сърдят на себе си за изпуснатата победа и най-вече на Светослав Диков, който пропусна две възможности на метри от гол линията. Три минути преди изтичането на редовните 90 бе отсъдена дузпа, той стреля несериозно от бялата точка и вратарят Даниел Леонтиев с една ръка бутна топката над горната греда. Илиян Стефанов също направи сериозни пропуски.

Първата опасност беше за гостите, когато Йосифов нахлу добре в наказателното поле, преодоля защитник на домакините, но от пет метра стреля лошо и встрани от вратата. След атака с участието на Диков от три метра локомотивци пропуснаха първата сериозна възможност. В 44-ата минута от 3 метра нисичкият Денислав Станчев уцели гредата на празна врата. Последваха две добри атаки на Локомотив, но миньорци също отвориха атаката и изтърваха две. Отново Диков пропусна в 79-ата минута от отлична позиция, като стреля над гредата с акробатичен изстрел. В 84-ата минута Диков отново не вкара на няколко метра от вратата. Той се освободи от персоналния си пазач, но на два метра пред голлинията се размина с топката.

В 86-ата минута Локомотив получи дузпа за удар на Мики Орачев от около 15-ина метра, като топката се отби в ръката на Антон Славчев. Диков обаче опита да копва топката и я направи лесна за вратаря на гостите.

Иван Колев, старши треньор на Локомотив (София), заяви: „За да спечелим трябваше да завършим с гол някоя от многобройните ни атаки. По мои сметки направихме 7-8 чисти голови положения, пропуснахме и дузпа. Каквито и дефекти да е имало в играта ни, когато създадеш такива положения, нямаш право да пропуснеш победата. Срещу такъв корав отбор да създадеш толкова положения е за поздравления. Но пък да се пропуснат всичките, е трудно да се обясни. Сега не можа да кажа на какво се дължи, видяхте Диков - голмайстор с хубав завършващ удар, нищо не му вървеше.

Единствената ни слабост днес беше точният удар пред вратата на противника. Идеята ни е не да атакуваме хаотично, а да търсим методично възможности. Справихме се, създаването на толкова положения не е случайно. Защитата ни се справи, но похвалите са за целия отбор.

Треньорът на Миньор - Юри Васев коментгира: „Поздравявам момчетата, че показаха характер. Виждате - 90 минути пълна подкрепа. За мен дузпата беше доста пресилена. Говорих с Ники Йорданов и той каза, че е малко пресилена. Извадихме супер късмет при тяхната греда. През второто полувреме започнахме да задържаме повече топката. Малко сме зелени пред гола. Липсва им опит на футболистите как да завършат атаката. Бяхме доста компактни. Знаете какви проблеми имахме с този коронавирус. Явно физическата подготовка не ни стига. В последните минути не ни достига сила. Имаме страхотна скорост. Футболистите са бързи и креативни. Има тънки моменти, в които трябва да завършим атаката по-зряло. С течение на времето те ще узреят. От 11-те момчета, започнали мача, 9 са от Перник. Нещата днес се получиха. Доволен съм, че не загубихме мача.

Локомотив има класа и е най-добрият отбор в групата. Най-доволен съм от характера. Имаше пропуски и от двете страни. Вече трябва да свикваме. Това не е Трета лига, а професионален футбол. И двата отбора показаха игра, която се доближава до Първа лига. Ако искат да играят голям футбол, трябва да свикват с напрежение. На Коледа няма напрежение. Доволен съм, че ще има прекъсване. В събота ще играем една контрола с Локомотив (Пд). Бях разучил много добре тактически отбора на Локомотив (София). Те разчитат много на Диков и на изритани топки към него. Нещата се получиха. Извадихме късмет, че Дани Леонтиев извади дузпа“.

Класиране:

1. Локомотив (София)  5  4  1  0  10:2  13 точки

2. Кариана (Ерден)  5  3  1  1  9:5  10

3. Миньор (Перник)  5  3  1  1  8:4  10

Берое поведе във финала срещу Монтана

Тимът на Берое надигра Монтана 2003 с 87:72 (21:19, 20:11, 23:19, 23:23) като домакин в Стара Загора в първата среща от финалния плейоф за титлата в първенството на България по волейбол за жени. Така старозагорки, които са носителки на трофея от последните три сезона, поведоха с 1-0 победи в серията, в която се играе до три успеха от пет..

публикувано на 18.04.24 в 20:43
Марица поведе с 2:0 победи срещу ЦСКА

Марица е на победа от десета поредна титла

Отборът на Марица (Пловдив) се доближи само на една победа до спечелването на десета поредна титла в Националната волейболна лига за жени. „Жълто-сините“ записаха втори пореден успех във финалния плейоф в първенството, след като надиграха ЦСКА с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) гейма като домакини и във втората среща от финалната серия, която се играе..

публикувано на 18.04.24 в 20:38

Културистът Петър Борисов: Българите имаме добри генетични заложби (ВИДЕО)

Българите имаме добри генетични заложби и можем да произвеждаме много по-добри момчета и момичета. Това мнение сподели абсолютният европейски шампион по културизъм Петър Борисов, който гостува в Campio Podcast с водещ Христо Денев. Борисов е един от организаторите на предстоящия този уикенд турнир по бодибилдинг и фитнес "Тримонциум" в..

публикувано на 18.04.24 в 15:32
Аталанта - Ливърпул

Ливърпул ще търси голям обрат срещу Аталанта

Ерата на Юрген Клоп в Ливърпул донесе на феновете на тима много знаменити победи и "червените" ще се нуждаят от още една такава, ако искат да продължат напред в Лига Европа. Мърсисайдци излизат за реванша с Аталанта в Бергамо днес, след като загубиха първия мач на "Анфийлд" с 0:3. На пръв поглед задачата пред Ливърпул изглежда непосилна, но тимът е..

публикувано на 18.04.24 в 06:03
Нургюл Салимова

Нургюл Салимова допусна нова загуба на Турнира на претендентките

Нургюл Салимова допусна втора поредна и общо четвърта загуба на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат в Торонто. В партия от 11-ия кръг българката отстъпи с черните фигури на индийката Хумпи Конеру след 90 хода и над пет часа игра. Салимова, която в предишната партия с Конеру записа единствената си победа в турнира до момента, този..

публикувано на 18.04.24 в 05:56
Левски

Левски поведе на Славия за бронза при волейболистките

Съставът на Левски взе преднина срещу Славия във финалната поредица за третото място в Националната волейболна лига за жени. "Сините" спечелиха първия мач от серията с 3:1 гейма, в отделните части 25:16, 30:32, 25:19, 25:20. Левски започна силно и спечели с лекота първия гейм с 25:16, но Славия успя да се върне в мача след маратонски втори гейм,..

публикувано на 17.04.24 в 07:41
Симон Антони Иванов

Симон Антони Иванов с драматична победа над Габриел Донев

Симон Антони Иванов победи в драматичен двубой Габриел Донев и се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Иванов спечели срещу своя сънародник с 6:7(5), 7:6(4), 7:5 за 3:09 часа. Двамата изиграха невероятно оспорван мач. В третия сет Донев имаше аванс от 5:3, но Иванов взе..

публикувано на 17.04.24 в 07:33