Локомотив вкара 3 гола на закъсалия Добруджа

Снимка: Фейсбук Локомотив (Сф)

Лидерът във Втора лига по футбол – Локомотив (София) победи с 3:0 като гост Добруджа в първия мач от 6-ия кръг. Два гола за столичани отбеляза Александър Александров (4 и 54 мин), а подаде и за третото попадение на Светослав Диков (45). Домакините пропуснаха дузпа в 39-ата минута, когато вратарят на Локомотив – Ивайло Василев, парира удара на Ивайло Лазаров.

Отборът на Добруджа едва събра 11 здрави футболисти за мача, след като пандемията от Covid-19 завладя състава през последната седмица. Осем основни футболисти са заразени, а също така има двама контузени. Въпреки това мачът не бе отменен и се наложи млади момчета да попълнят състава. От Добруджа се надяваха мачът да не играе, но правилата на БФС са категорични, че ако няма 10 заразени в даден отбор, среща ще има.
Sofia Goggia

София Годжа спечели четвърто поредно спускане

Олимпийската шампионка София Годжа триумфира и във второто спускане от Световната купа по ски алпийски дисциплини в швейцарския зимен център Кран Монтана. 28-годишната италианка, която триумфира и вчера, бе най-бърза с време 1:27.75 минута. Така тя записа четвърта победа за сезона и 11-а в кариерата си. Любопитен факт е, че Годжа печели четвърто..

публикувано на 23.01.21 в 13:17

Отмениха второто спускане на "Щрайф"

Дъжд и снеговалеж принудиха организаторите да отменят планираното за днес второ спускане на пистата "Щрайф" в Кицбюел от Световната купа по ски-алпийски дисциплини за мъже, ден след като швейцарецът Беат Фойц спечели първото спускане. Международната федерация по ски заяви, че състезанието е отменено "поради текущата метеорологична обстановка и..

публикувано на 23.01.21 в 11:36
Александър Лазаров

Лазаров отпадна на двойки в Анталия

Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазаров отпадна на полуфиналите на двойки на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия. Състезанието е с награден фонд 15 хиляди долара. Лазаров и Георги Кравченко (Украйна) загубиха от италианците Давиде Галопини и Раул Бранкачио с 6:7(3) и 2:6. Двубоят продължи точно..

публикувано на 23.01.21 в 11:33
Елфин Евънс

Елфин Евънс поведе на рали Монте Карло

Световният вицешампион Елфин Евънс (Великобритания) с "Тойота" поведе след втория ден на рали Монте Карло, първия кръг за сезона от световния шампионат по автомобилизъм. Британецът води със 7.4 секунди пред седемкратния световен шампион и защитаващ титлата си Себастиан Ожие (Франция) с "Тойота". През миналия сезон Евънс остана втори в..

публикувано на 23.01.21 в 08:57
Александър Везенков

Александър Везенков вкара 11 точки на Жалгирис

Шампионът на Литва Жалгирис победи гостуващия му Олимпиакос (Гърция) с 81:79 точки в среща от 21-ия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже. Секунда преди сирената Томас Уолкъп вкара победния кош за домакините, които направиха серия от 9:0 в края и стигнаха до пълен обрат. Българският национал Александър Везенков започна от..

публикувано на 23.01.21 в 08:56
Леванте и Валядолид завършиха 2:2

Леванте и Валядолид не се победиха

Съставите на Леванте и Валядолид завършиха 2:2 в първата среща от 20-ия кръг на испанското футболно първенство. Домакините поведоха в 62-ата минута с попадение на Даниел Гомес. Валядолид обаче направи пълен обрат за пет минути. В 73-ата минута Рубен Алкарас изравни с далечен изстрел, а в 78-ата минута Оскар Плано получи центриране отдясно..

публикувано на 23.01.21 в 07:46
Пари СЖ надигра с 4:0 Монпелие

Пари СЖ не остави шансове на Монпелие

Пари Сен Жермен записа трета поредна победа във френското футболно първенство, надигравайки с 4:0 Монпелие в първата среща от 21-ия кръг. В 19-ата минута вратарят на Монпелие Йонас Омлин излезе извън наказателното поле и спъна Килиан Мбапе, за което получи директен червен картон. В 34-ата минута Мбапе откри резултата. В 60-ата минута..

публикувано на 23.01.21 в 07:44