Юве с нова грешна стъпка в Серия А

Верона измъкна 1:1 при гостуването си на шампиона Ювентус в мач от петия кръг на италианското футболно първенство. Торинци не успяха да спечелят като домакин за първи път през сезона, а с 9 точки заемат петото място. Верона е осми с 8 точки.

Домакините имаха предимство през първото полувреме, но Хуан Куадрадо нацели напречната греда малко преди почивката. След час игра Андреа Фавили откри резултата за гостите срещу хода на играта, след като беше изведен в чиста позиция около точката на дузпата от Матиа Дзакани.

Юве натисна, но в 76-ата минута Пауло Дибала отново разтресе напречната греда на вратата на Марко Силвестри. Торинци все пак изравниха две минути по-късно. Резервата Деян Кулушевски вкара за 1:1 след самостоятелен пробив от дясно в наказателното поле и прецизен удар от по диагонала.

До края домакините натискаха, но Силвестри беше на висота и не допусна ново попадение.

Ювентус не успя срещу Беневенто

Ювентус пропусна победата при визитата си на Беневенто в 9-ия кръг на Серия А и въпреки многото пропуснати завърши само 1:1.  Нервите на Алваро Мората, който се разписа за Старата госпожа, не издържаха и след края на мача видя червения картон. Срещата беше спряна в 10-ата минута, за да бъде отдадена почит на легендата Диего Марадона. Ювентус..

публикувано на 29.11.20 в 07:35

Реал Мадрид отново разочарова

Реал Мадрид отново разочарова милионите си почитатели. "Белият балет" допусна домакинска загуба с 1:2 от Алавес и така вече трети пореден мач няма успех на сметката си.  Гостите изиграха много силен двубой и с малко късмет можеха да запишат дори още по-изразителна победа. Те все пак си тръгнаха доволни от Мадрид след голове на Лукас Перес от дузпа в..

публикувано на 29.11.20 в 06:50

Добро представяне на Владимир Зографски във Финландия

Владимир Зографски завърши на 37-о място във втория старт от сезона на Световната купа по ски скок във финландския зимен център Рука. Българинът направи опит от 86.3 метра, получи 93.4 точки и отпадна след първия кръг. Само първите 30 продължават във втория скок и си гарантират точки за Световната купа. Победител в състезанието стана..

публикувано на 29.11.20 в 05:57
Локомотив Пд-Ботев Пд  6:0

Локомотив разгроми Ботев в пловдивското дерби

Отборът на Локомотив разгроми Ботев с 6:0 в пловдивското дерби от 14-ия кръг на Първа футболна лига. Смърфовете поведоха с 4:0 още преди да е изминал и половин час игра. Момчил Цветанов  откри в 66-ата секунда, а до почивката се разписаха още Дивиш Алмейда (9), Димитър Илиев  (24 д.) и Георги Минчев  (28). В 45-ата минута канарчетата останаха с..

публикувано на 29.11.20 в 05:53

Камелия Дунавска изведе ансамбъла на Турция до историческа европейска титла

Ансамбълът на Турция спечели исторически златен медал при ансамблите на европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Киев (Украйна). Момичетата водени от Камелия Дунавска изиграха много силно и без грешка съчетанието си във финала с три обръча и 2 чифта бухалки и заслужено грабнаха златния медал с оценка от 31.150..

публикувано на 28.11.20 в 20:18
Люис Хамилтън

Люис Хамилтън с 98-ми полпозишън

Британецът Люис Хамилтън спечели 98-и полпозишън във Формула 1 и 10-и за сезона, след като беше най-бърз в квалификацията за място преди Гран При на Бахрейн. Времето на Хамилтън, който е пилот на Мерцедес, е 1:27.264 минути. Втори се нареди финландският му съотборник Валтери Ботас, който изостана на 0.289 минути, а трети остана нидерландецът Макс..

публикувано на 28.11.20 в 19:07

Байерн (Мюнхен) запази лидерската си позиция в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) запази лидерската си позиция в Бундеслигата след 9-ия кръг, след като спечели с 3:1 като гост на Щутгарт. Баварците събраха 22 точки, следвани от РБ Лайпциг, който събра 20 след успеха с 2:1 над Арминия (Билефелд). Борусия (Дортмунд) слезе от 2-о на 3-о място и остава с 18, след като падна у дома от Кьолн. Щутгарт в пети пореден мач у..

публикувано на 28.11.20 в 19:03