Ботев (Пд) надигра съименника си от Враца

Ботев (Пловдив)
Снимка: Архив

Футболистите на Ботев (Пловдив) победиха с 2:0 Ботев (Враца) в среща от 10-ия кръг от Първа лига, изиграна на базата на "канарчетата" в пловдивския квартал Коматево. Във втората минута Димитър Тонев от домакините излезе на опасна позиция, вратарят на врачани Красимир Костов не успя да хвана топката, но съотборникът му Васил Добрев я изчисти. Гостите отвърнаха с опасна атака три минути по-късно, но Юлиян ненов стреля неточно. Три минути по-късно Юлиан Ненов от гостите пропусна да се разпише от чиста позиция. В 25-ата минута отново той се отзова на удобна позиция, но пропусна. След десет минути младият таланта на домакините Димитър Тонев отправи неточен удар след опасна атака. Четири минути преди почивката отново той се освободи в наказателното поле и стреля, но вратарят на врачани изби коженото кълбо.

Второто полувреме започна с разменени остри атаки. В 47-ата минута Георги Аргилашки изби топката след коварно центриране на Димитър Буров. След седем минути Димитър Тонев получи получи топката след Тодор Неделев, но падна в наказателното поле на съперника и я загуби. Домакините поведоха в резултата в 56-ата минута. Славчо Шоколаров центрира по земя в наказателното пъле на гостите. Крисимир Костов изби коженото кълбо, но те се удари в тялото на Атанас Илиев и влезе във вратата на врачани за 1:0. Домакините заиграха по-уверено и стигнаха до второ попадение. Негов автор стана именникът Димитър Тонев в 66-ата минута. Той овладя топката, влезе в наказателното поле на врачани и прати топката в горния десен ъгъл за 2:0. Този гол обезкуражи гостите, които не успяха  на реагират. В 74-ата минута Тодор Неделев стреля опасно, но топката излезе в аут. Домакините продължиха да са по-активни, но пропуски пред вратата на противника направиха Тодор Неделев и Атанис Илиев.

10-и кръг от Първа лига:
Ботев (Пловдив) - Ботев (Враца) 2:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Атанас Илиев 56, 2:0 Димитър Тонев 66
жълти картони:
Ботев (Враца): Чавдар Ивайлов, Аласан  Аласан Н' Диайе
съдия: Станислав Тодоров
състави
Ботев (Пловдив): Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Виктор Генев, Станислав Работов, Маркиньос Педросо (62-Мите Цикарски), Филип Филипов, Мишел Еспиноза,  Славчо Шоколаров, Тодор Неделев (90-Салиф Сисе), Атанис Илиев, Димитър Тонев (85-Бисер Бонев);
Ботев (Враца): Красимир Костов, Атанас Зехиров, Аласан Н'Диайе, Васил Добрев,  Владислав Узунов, Даниел Генов, Димитър Буров, Илия Миланов, Педро Лагоа (75-Ивайло Михайлов), Чавдар Ивайлов (66-Петър Атанасов), Юлиан Ненов (66-Том).

Виктория Томова

Виктория Томова стигна втория кръг в Андрезьо-Бутеон

Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Андрезьо-Бутеон с награден фонд 60 хиляди долара. Поставената под номер 7 Томова победи участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Амандин Ес с 6:3, 6:2. Така българката си осигури поне осем точки за ранглистата и 935 долара. Томова започна мача с..

публикувано на 26.01.21 в 20:12
Рилски спортист

И Рилски спортист със загуба на старта във ФИБА-Европа

Отборът на Рилски спортист загуби драматично от Капфенберг Булс (Австрия) с 67:69 в среща от първия кръг в група "В" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа. Залата в Самоков е домакин на "балона" на мачовете от тази група. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров може наистина да съжаляват, защото на практика водеха в..

публикувано на 26.01.21 в 20:09
Начо Монсалве

Юноша на Атлетико (Мадрид) е в София, за да подпише с Левски

Испанският централен защитник Начо Монсалве пристигна в София, за да финализира трансфера си във футболния Левски. 26-годишният Монсалве, който е свободен агент, ще премине утре сутринта медицински прегледи, след което ще се срещне с клубната управа за финални разговори. Двете страни имат принципна договорка и се очаква 188-сантиметровият бранител за..

публикувано на 26.01.21 в 18:46
ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 завърши 1:1 с Олександрия

Футболният ЦСКА 1948 завърши 1:1 с осмия в украинското първенство Олександрия във втората си контрола на лагера в Турция. Отборът на Красимир Балъков можеше да поведе още в 10-а минута, когато Топузов стреля, а след рикошет топката се отби в гредата и излезе в корнер. Олександрия поведе след автогол на Серкан Юсеин минута преди почивката. Бранителят прати..

публикувано на 26.01.21 в 18:33
Сейко Хашимото

10 хиляди медицински работници на Игрите в Токио

Японското правителство планира да осигури около 10 хиляди медицински работници по време на летните олимпийски игри в Токио. Това обяви министърът на олимпийските и параолимпийските въпроси Сейко Хашимото по време на дебат в парламента на страната. "Планираме да обучим медицинските работници, като ще отправим предложение до около 10 хиляди души", каза..

публикувано на 26.01.21 в 18:22
Юлия Златкова

Калин Златков и сестра му Юлия най-добри в слаломите за купа "Бороспорт"

Калин Златков и сестра му Юлия Златкова спечелиха слаломите за купа "Бороспорт" в Боровец, валидни за ФИС. Златков бе най-бърз при мъжете с 1:28.30 минута, след като даде най-добри времена и в двата манша - 41.63 секунди в първия и 46.67 секунди във втория. Още двама българи допълниха тройката. Константин Стоилов завърши втори с изоставане от 1.36..

публикувано на 26.01.21 в 18:14

Конте върна автономията на олимпийския комитет на Италия преди да подаде оставка

Последният декрет на втория кабинет на Джузепе Конте преди той да подаде оставка върна автономията на Италианския олимпийски комитет. Тя бе ограничена по време на първото му правителство чрез създаване на орган, който да го контролира. Това противоречи на олимпийските правила. Утре МОК има нарочно заседание за решаване съдбата на..

публикувано на 26.01.21 в 17:12