Още трима с Covid-19 в Ботев (Пловдив)

Снимка: Спортал

Четирима футболисти на Ботев Пловдив са с положителни PСR-тестове. Това съобщиха от клуба.

В понеделник футболистите на Ботев преминаха задължителните PCR-тестове за COVID-19 за началото на месеца. Всички направени тестове бяха с негативни резултати.

В сряда Тодор Неделев бе подложен на PCR-тест заради повиквателната за националния отбор на България. Полученият резултат обаче бе положителен и бяха насрочени нови тестове за мъжкия отбор на "канарчетата".

От получените резултати нови трима футболисти са с положителен PCR-тест за COVID-19. Това са защитникът Атанас Чернев, Бисер Бонев и голмайсторът на тима до момента Атанас Илиев.

Лекарският щаб на "жълто-черните" следи състоянието на футболистите, които към момента са в добро здраве. Четиримата футболисти няма да играят в днешния мач с Черно море, като са под домашно лечение.

Даниел Иванов-Аоияма

Четвърта загуба на Даниел Иванов-Аоияма в Токио

Даниел Иванов-Аоияма загуби за четвърти път на турнира по сумо за "купата на Императора" в японската столица Токио и вече е с баланс 4 победи и 4 поражения. Българинът отстъпи пред монголския маегашира-14 Хошорю с хватката йорикири. Маегашира-10 Аоияма ще срещне маегашира-16 Акисеяма в схватка от деветия ден на надпреварата. 35-годишният японец е с..

публикувано на 17.01.21 в 10:46
Алавес

Три отбора от елита отпаднаха от турнира за купата на Испания

Три отбора от Примера дивисион отпаднаха на 1/16-финалите в турнира за купата на Испания по футбол. Старши треньорът Абелардо Фернандес имаше кошмарен повторен дебют за Алавес, който загуби с 0:5 при гостуването си срещу втородивизионния Алмерия. Кадис падна с 0:2 в Жирона, а Елче загуби с 0:2 на терена на Райо Валекано. Трите елитни отбора се..

публикувано на 17.01.21 в 10:42
Сампдория - Удинезе

Сампдория обърна Удинезе

Футболистите на Сампдория надиграха тима на Удинезе с 2:1 в късния съботен мач от 18-ия кръг в италианското първенство. Гостите записаха шести пореден мач без победа в шампионата, въпреки че успяха да поведат в резултата. През първото полувреме Удинезе бе по-активния отбор на терена в Генуа, като пропуснаха две изгодни положения за отбелязване на гол, а..

публикувано на 17.01.21 в 08:14
Пари Сен Жермен

ПСЖ измъкна ценен успех на терена на Анже

Дори и без своя нов треньор Маурисио Почетино, шампионът на Франция по футбол Пари Сен Жермен постигна минимална победа при гостуването си на Анже с 1:0 в среща от 20-ия кръг на първенството. Почетино е заразен с коронавируса и е под карантина, а съставът бе воден от помощниците на аржентинеца - Хесус Перес и Мигел Д'Агостино. Дълго време първоначалния..

публикувано на 17.01.21 в 07:40
Лестър

Лестър се измъчи, но успя срещу Саутхемптън

Футболистите на Лестър надиграха непобедения в последните 4 месеца като гост състав на Саутхемптън с 2:0 в среща от 19-ия кръг на Висшата английска лига. В изключително оспорваната среща на "Кинг Пауър Стейдиъм", головете за домакините вкараха Джеймс Мадисън в 39-ата минута и Харви Барнс в 95-ата. За последно Саутхемптън си е тръгвал победен далеч от дома..

публикувано на 17.01.21 в 07:29
Добруджа - Марек

Добруджа надви Марек в завързан мач

Добруджа се изкачи на второ място в класирането на държавното първенство по волейбол за мъже, след като надви Марек Юнион-Ивкони с 3:2 (24:26, 24:26, 25:21, 25:18, 15:11) в отложен мач от четвъртия кръг на първата осмица. Отборът от Добрич е с осем точки и мач по-малко от лидера Хебър, който е със сбор от 13. Добруджа загуби първите два гейма след..

публикувано на 17.01.21 в 07:10