Тестови състезания преди Олимпиадата в Токио

Организаторите на олимпийските игри в Токио обявиха серия от 18 тестови състезания, които трябва да започнат през март и да продължат до май следващата година.

Олимпийските игри в японската столица трябва да бъдат открити на 23 юли догодина, след като бяха отложени преди осем месеца заради пандемията от КОВИД-19.

Онлайн пресконференцията се проведе в същия ден, в който правителство в Токио отчете нови 570 заразени в столицата за един ден. Въпреки че Япония се справя с пандемията по-добре от повечето страни, напоследък случаите нарастват в държавата, в която има 125 милиона жители.

Официално беше обявено, че поне четири от състезанията ще включват спортисти от чужбина, включително тестови стартове по плуване, гимнастика, скокове във вода и волейбол.

Турнир по лека атлетика на 9 май на новия Национален стадион е също тестово събитие. В него не е ясно дали ще участват спортисти от чужбина.

Хидемаса Накамура заяви, че на нито едно от тестовите състезания няма да присъстват фенове от чужбина, въпреки че на някои стартове ще има определен брой фенове от Япония.

Локомотив (Пловдив) надигра Берое в Стара Загора

Берое загуби от Локомотив (Пловдив) с 0:3 в контролна среща, играна в Стара Загора. Берое направи много сериозен пропуск още в 4-ата минута. Иван Минчев пусна отличен извеждащ пас към Еривалдо, който изскочи сам срещу Мартин Луков. Крилото стреля, получи се рикошет и топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на гостите. Илиас Хасани..

публикувано на 23.01.21 в 16:49

Саутхемптън изхвърли Арсенал от ФА Къп

Носителят на трофея от миналия сезон Арсенал отпадна още в четвъртия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. Лондончани загубиха с минималното 0:1 като гости срещу Саутхямптън. След четвърт час игра вратарят Бернд Лено спаси опасен шут на Че Адамс. Автогол на Габриел в 24-ата минута осигури ценната победа в полза на "светците". Пет..

публикувано на 23.01.21 в 16:40

Ботев (Пловдив) победи Етър с 2:1

Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Етър (Велико Търново) в контролна среща. Двубоят се игра на базата на "канарчетата" в Коматево. И двата гола за пловдивчани вкара Славчо Шоколаров, който в края на мача можеше да реализира и трети, но пропусна дузпа. Домакините поведоха още в 6-ата минута с гол на Славчо Шоколаров. Той открадна топката, напредна, шутира и се..

публикувано на 23.01.21 в 16:22

Черно море надигра Добруджа в контрола

Черно море записа втора победа в контролите от зимната подготовка. "Моряците", водени от Илиан Илиев, спечелиха срещу тима на Добруджа с 1:0 на стадиона в Албена. Единствения гол в мача реализира Илиан Илиев младши в 71-ата минута. През първата част липсваха чистите голови положения. В 12-ата минута Илиан Илиев намери Денислав Ангелов вляво по крилото,..

публикувано на 23.01.21 в 16:09
Жулия Симон

Французойка е първа на биатлон в Антхолц

Французойката Жулия Симон спечели масовия старт на 12.5 км от Световната купа по биатлон за жени в италианския зимен център Антхолц. 24-годишната Симон направи невероятно състезание и стигна до успеха с финален спринт. Тя измина трасето за 37:05.5 минути с три пропуснати мишени в четирите стрелби. За нея това е втора победа за сезона и трета в..

публикувано на 23.01.21 в 15:18
Себастиан Ожие

Себастиан Ожие е лидер на рали „Монте Карло“

Световният шампион Себастиан Ожие (Франция) с "Тойота Ярис" поведе в класирането след третия ден на рали „Монте Карло“, първи кръг през новия сезон в световния шампионат по автомобилизъм. Ожие, седемкратен победител в надпреварата, е лидер след 11 от 15 скоростни отсечки с 2:16:31.9 часа. Втори на 13.0 секунди е водачът след втория ден на..

публикувано на 23.01.21 в 15:08
Левски победи последния в полското първенство Подбескидзе

Отборът на Левски победи с 1:0 последния в полския елит по футбол Подбескидзе във втората си проверка на лагера в Хърватия. Така "сините" записаха първи успех в подготовката, след като стартираха с поражение с 1:2 от Домжале преди три дни. Софиянци можеха да открият резултата още във втората минута, но опасен шут на Найджъл Робърта беше..

публикувано на 23.01.21 в 15:01