Французойка е първа на биатлон в Антхолц

Жулия Симон

Французойката Жулия Симон спечели масовия старт на 12.5 км от Световната купа по биатлон за жени в италианския зимен център Антхолц. 24-годишната Симон направи невероятно състезание и стигна до успеха с финален спринт. Тя измина трасето за 37:05.5 минути с три пропуснати мишени в четирите стрелби. За нея това е втора победа за сезона и трета в кариерата й. На 17 януари тя триумфира в масовия старт в Оберхоф (Германия) отново с три грешки. Французойката излезе четвърта след последната стрелба с пасив от 9.1 секунди зад шведката Хана Йоберг. По последната обиколка тя навакса и победи Йоберг с 0.2 секунди. Шведката завърши само с една грешка в стрелбата. Трета се нареди Лиза Тереза Хаузер от Австрия

Носителката на Световната купа за миналия сезон Доротея Вирер (Италия)  завърши 17-а с пет грешки, а лидерката за Световната купа Марте Олсбу Рьойзеланд (Норвегия) финишира седма с три пропуснати мишени и пасив от 35.8 секунди.

В генералното класиране за Световната купа след 15 старта продължава да води Марте Олсбу Рьойзеланд с 625 точки. Втора е Тирил Екхоф с 617 точки, след като остана осма в днешното състезание, а трета е шведката Хана Йоберг с 616 точки. Милена Тодорова е 54-а с 48 точки. Българските национали пропускат стартовете в Антхолц. По-късно днес е щафетата на 4 по 7.5 км за мъже.

Ансамбълът ни поведе убедително в класирането за многобоя на СК в Баку

Ансамбълът на България поведе убедително в класирането за многобоя след изпълнението на съчетанието с пет топки на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Възпитаничките на Весела Димитрова и на Михаела Маевска в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова изпълниха..

публикувано на 08.05.21 в 06:19

Даниел Ладжев се размина на косъм с олимпийската квота

Даниел Ладжев записа с две победи и стигна до мача за квота за Игрите в Токио в категория 58 килограма по време на европейската квлификация в София. Там негов съперник беше световният медалист и участник на две Олимпиади Руи Браганца. Въпреки инерцията, която бе набрал старозагорецът, в крайна сметка опита и рутината на португалеца си казаха думата и..

публикувано на 08.05.21 в 06:10

И Мими Христова е с квота за Токио

Мими Христова спечели четвърта олимпийска квота за националния отбор по борба за жени, след като надви с категоричното 12:2 Адела Ханзликова (Чехия) на полуфинал в категория до 68 кг на последната квалификация. Тя се провежда в софийската зала "Арена Армеец". Христова игра агресивно и много технично в продължение на турнира и това даде отличен..

публикувано на 07.05.21 в 21:11

Рилски спортист е на крачка от финала

Рилски спортист спечели и Мач №2 от полуфиналната серия срещу Академик Пловдив със 105:86 и взе преднина от 2-0. Серията се мести в Пловдив, където Академик ще трябва да се спасява в трета среща, ако иска да удължи престоя си в полуфиналите. Рилски спортист излезе за втори мач без старши треньора си Людмил Хаджисотиров, но този път в последния момент..

публикувано на 07.05.21 в 21:02

Берое отстъпи и пред Арда - 0:2

Берое отстъпи на Арда с 0:2 в двубой от 28-ия кръг на Първа лига. Под Аязмото кърджалийци откриха чрез Тонислав Йорданов в 40-та минута след асистенция на Деян Лозев. В края на срещата отново той бе в прегръдките на съотборниците си след втория си гол в мача. До края не паднаха нови попадения и така тимът на Николай Киров събра актив от 48 точки...

публикувано на 07.05.21 в 20:08
Александър Зверев.

Зверев отстрани Надал в Мадрид

Александър Зверев надигра Рафаел Надал с 6-4, 6-4 и се класира за полуфиналите на тазгодишното издание на турнира от Мастърс 1000 в Мадрид. Германецът триумфира за около един час и 45 минути, като показа страхотна игра, за спре „Краля на клея“ в домашната му надпревара. Матадорът, петкратен шампион в испанската столица, дръпна с пробив за 4-2, но..

публикувано на 07.05.21 в 18:48

Борис Георгиев и Даниел Дичев отпаднаха на старта в Казан

Борис Георгиев и Даниел Дичев претърпяха загуби на старта в категория тежка до 100 кг на турнира от Големия шлем в Казан. Георгиев падна с ипон от Мухамадкарим Хурамов (Узбекистан), а Дичев отстъпи с вадзари на сърбина Боян Досен. Най-доброто класиране на турнира записа Ивелина Илиева, която стигна до 7-то място в категория до 57 кг. Нашето..

публикувано на 07.05.21 в 18:08