Лара Гут-Бехрами спечели супергигантския слалом в Кран Монтана

Швейцарката Лара Гут-Бехрами записа 28-ма победа в кариерата си в Световната купа по ски алпийски дисциплини и втора за сезона, след като триумфира в супергигантския слалом в швейцарския зимен център Кран Монтана.

29-годишната Гут-Бехрами, бронзова медалистка в дисциплината от Олимпийските игри в Сочи 2014, финишира за 1:15.63 минута. Така тя записа 14-ата си победа в супергигантски слалом и е на четвърто място във вечната класация в дисциплината.
Швейцарката спечели и супергигантския слалом в австрийския курорт Занкт Антон на 10 януари. Втора на 93 стотни от секундата завърши Тамара Типлер (Австрия), а трета на 1.02 секунди е защитаващата големия Кристален глобус от миналия сезон Федерика Бриньоне (Италия).

Олимпийската шампионка в спускането София Годжа (Италия), която спечели двете спускания в Кран Монтана, финишира с второ време, но пропусна последната врата и беше дисквалифицирана след финала.

Лидерката за Световната купа Петра Влъхова (Словакия), която беше с първи стартов номер, не завърши. Влъхова води в подреждането с 861 точки, пред швейцарката Мишел Гизин със 743 точки, която се класира 29-а днес. Трета се изкачи Лара Гут-Бехрами с 667 точки.

В класирането за малкия Кристален глобус в супергигантския слалом призовата тройка е Лара Гут-Берхами с 245 точки, Корине Зутер (Швейцария) със 169 точки и Федерика Бриньоне със 165 точки.

Леванте спря Барселона към първото място

Тимът на Барселона изненадващо завърши 3:3 като гост на борещия се за оставане в елита Леванте и не успяха да излезе начело в класирането на испанския футболен шампионат. Барселона има 76 точки – с една по-малко от лидера Атлетико Мадрид и една повече от третия – Реал Мадрид, но и двата столични тима са с мач по-малко. Двубоят на "Суидад де..

публикувано на 12.05.21 в 07:32
Кирил Десподов

Уест Бромич с интерес към Кирил Десподов

Нападателят на футболния ни шампион Лудогорец Кирил Десподов може да премине в Англия и да заиграе за Уест Бромич Албиън, съобщи местното издание The Telegraph. Тимът ще играе в Чемпиъншип от следващия сезон, след като изпадна от елита. Три кръга преди края на първенството Уесп Бромич е на предпоследното 19-то място в класирането с 26 точки и..

публикувано на 12.05.21 в 07:15
Феновете на Манчестър Сити ликуват пред клубния стадион, след като отбора им спечели титлата

Манчестър Сити стана шампион на Англия

Манчестър Сити стана шампион на Англия по футбол за седми път в историята си, след като вторият в класирането Манчестър Юнайтед загуби у дома с 1:2 от Лестър, в мач от 36-ия кръг. Люк Томас беше точен за Лестър в 10-ата минута, но само пет по-късно Мейсън Грийнууд изравни. Гостите вкараха победното си попадение 66-ата чрез Чаалар Союнджу...

публикувано на 12.05.21 в 07:08
Локомотив Пд - Берое

Локомотив (Пд) не успя да вземе пълния комплект от точки срещу Берое

Отборите на Локомотив (Пд) и Берое завършиха наравно 0:0 в мач от 29-ия кръг в първата шестица на футболната ни Първа лига.  Старозагорци останаха с 10 души в добавеното време на мача, когато с директен червен картон бе изгонен Фуртадо.  Пловдивчани не успяха да вземат пълния комплект от точки в срещата, за да дръпнат по-сериозно пред втория..

публикувано на 11.05.21 в 21:27
Балкан - Левски

Левски на финал срещу Рилски спортист след обрат в Ботевград

Баскетболистите на Левски се класираха за финалния плейоф в първенството ни, в който ще се противопоставят на Рилски спортист. В много резултатен мач възпитаниците на Тити Папазов спечелиха драматично като гости в Ботевград четвъртия мач от серията с Балкан със 103:101 точки, след като губеха на почивката с 37:46. Така с 3:1 победи Левски стигна до..

публикувано на 11.05.21 в 20:53
Втора лига

Лудогорец II приближи Локомотив (ГО) до Трета лига

С победата си с 2:0 вторият отбор на Лудогорец приближи тима на Локомотив (ГО) до Трета лига.  В друг мач от 32-ия кръг на втория ни ешелон съставът на Хебър не успя да се доближи до зоната на баража, като завърши 1:1 в Пазарджик срещу Добруджа. Лудогорци са временно трети с 50 точки, а Хебър е шести с 45.  Добруджа заема 12-ото място с 30 пункта...

публикувано на 11.05.21 в 19:54
Колоездене

Американец спечели четвъртия етап от Обиколката на Италия

Американецът Джоузеф Домбровски от отбора на Обединените арабски емирства триумфира в четвъртия етап от престижната колоездачна обиколка на Италия. Състезателят на Израел Старт-Ъп Нейшън Алесандро де Марки пък облече розовата фланелка на лидер, след като остана втори в етапа. Малка група от колоездачи, за които специалистите прогнозираха силно..

публикувано на 11.05.21 в 19:02