Виктория Томова стигна втория кръг в Андрезьо-Бутеон

Виктория Томова
Снимка: USTA

Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Андрезьо-Бутеон с награден фонд 60 хиляди долара. Поставената под номер 7 Томова победи участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Амандин Ес с 6:3, 6:2. Така българката си осигури поне осем точки за ранглистата и 935 долара.

Томова започна мача с мигновен пробив и добави още два до края на първия сет за крайното 6:3, губейки само веднъж на собствено подаване. Тя записа втория пробив в маратонски седми гейм с девет допълнителни разигравания, в които пропусна два брейк пойнта. Третият пробив дойде в последния девети гейм при категоричното 40:0. Българката бе още по-убедителна във втория сет. Тя проби за 2:0 и удържа подаването си  до края, въпреки че в последния осми гейм загуби цели четири мачпойнта, за да спечели петия.

Срещата с Ес продължи час и 17 минути.

Любослав Пенев

Неофициално: Любо Пенев вече не е треньор на ЦСКА София

Любослав Пенев вече не е наставник на ЦСКА София. Новината, която все още не е потвърдена официално от ръководството на "червените", беше разпространена от един от лидерите на агитката на отбора от Борисовата градина Иван Велчев, съобщи БГНЕС. "Току-що се чух с Любо Пенев, който ме уведоми, че вече не е треньор на ЦСКА", написа Иван Велчев в..

публикувано на 26.07.21 в 06:02
Лудогорец надигра Локомотив в Пловдив

Лудогорец спечели срещу Локомотив в Пловдив

Отборът на Лудогорец надигра с 3:1 като гост Локомотив (Пловдив), в среща от първия кръг на футболното ни първенство. Двата отбора си размениха по една опасна атака още в самото начало на мача, а в 11-ата минута Алекс Сантана от гостите улучи напречната греда с далечен удар. В 39-ата минута Ману направи нов пропуск за Лудогорец, след като..

публикувано на 25.07.21 в 22:55
ЦСКА София надигра с 4:2 ЦСКА 1948

ЦСКА София започна сезона с победа

Отборът на ЦСКА София надигра с 4:2 като гост ЦСКА 1948 в среща от първия кръг на футболното ни първенство. Йоан Баи в 29-ата минута изведе символичните гости от ЦСКА София напред в резултата, но след две попадения на Ивайло Чочев в 47-ата и 58-ата минута от дузпа, домакините обърнаха развоя на мача. Амос Юга направи 2:2 в 72-ата минута, а..

публикувано на 25.07.21 в 20:55

3-то и 5-то място за българите на ЕШ по супермото

Трето и пето място записаха Радостин Михайлов и Живко Иванов в стартовете от 3-ия кръг на европейския шампионат по супермото във Високе Мито, Чехия. Състезанието премина под непрестанен дъжд, който попречи на пилотите да постигнат по-добри времена.   В клас S 3 Радостин Михайлов от „Киппен МХ рейсинг тийм“ с „Kawasaki“ се движеше в челото на..

публикувано на 25.07.21 в 15:50

Локомотив Пловдив - Лудогорец пряко по "Хоризонт"

Двубоят от първия кръг в Първа лига Локомотив Пловдив - Л удогорец ще бъде предаван пряко по програма "Хоризонт" на БНР. Срещата, която ще се играе на стадион Локомотив е с начало 21.00 часа. В 18.45 часа започва мача между ЦСКА 1948 и ЦСКА София.

публикувано на 25.07.21 в 07:41

Славия победи Левски на "Герена" с 2:1

Славия победи Левски с 2:1 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от първия кръг на новото ни първенство. В 12-ата минута Томбак от Славия проби отдясно и намери Макрлиос, който стреля от разстояние в левия стълб на домакините.  Левски поведе в 16-ата минута. Боби Цонев стреля, топката рикошира в Томбак и с късмет попадна в Марин Петков, който..

публикувано на 24.07.21 в 22:33
Антоанета Стефанова

Антоанета Стефанова отпадна на осминафинал в Сочи

Българката Антоанета Стефанова отпадна на осминафинал на Световната купа по шахмат в Сочи. Гросмайстор Стефанова отпадна с тайбрек на от поставената под номер 1 в схемата Александра Горячкина.  В двете партии с класически контрол нито една от шахматистките не успя да вземе предимство. В тайбрека Горячкина спечели две победи на блиц и така спечели..

публикувано на 24.07.21 в 20:54