Волейболистките на Марица с лека победа срещу Локомотив (Сф)

Марица
Снимка: ВК Марица Пловдив

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) победи Локомотив София с 3:0 (25:14, 25:10, 25:12) като гост в отложена среща от третия кръг на Националната волейболна лига. Двубоят се игра в зала "Локомотив" в София.

За пловдивчанки това беше първи мач от 20 януари в НВЛ.

В първия гейм домакините поведоха с 2:0, но постепенно маричанки направиха много сериозна разлика и поведоха с осем точки още при 11:3. Стигна се до 18:10, а момичетата на Лазар Лазаров затвориха първата част с 25:14.

В началото на втория гейм маричанки поведоха с 6:2. "Жълто-сините" направиха серия и се стигна до 14:6. Геймът приключи след 25:10.

Третата част започна отново със сериозна преднината за шампионки - 7:3. Стигна се до 17:6, а мачът завърши след 25:12.

Това беше 101-а поредна победа за Марица в НВЛ. Тимът не е побеждаван от повече от 5 години в първенството.

Марица е на четвъртото място във временното класиране с четири успеха от четири срещи. Локомотив е шести с 10 точки при 4 победи и 6 загуби.

Татяна Воложанина

Воложанина е девета в многобоя и на два финала в Ташкент

Татяна Воложанина се класира на девето място в многобоя и два от финалите (топка и бухалки) на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Националката събра сбор от 89.530 точки, след като получи 22.150 на обръч, 24.075 на топка, 23.950 на бухалки и 19.350 на лента. Тя влиза на финалите на топка и бухалки с шести по сила..

публикувано на 17.04.21 в 16:20
Стефанос Циципас

Циципас е на финал в Монте Карло

Стефанос Циципас (Гърция) сложи край на приказката на британеца Даниел Еванс на Мастърс турнира по тенис в Монте Карло, като го победи в полуфиналите 6:2, 6:1. В другия полуфинал се срещат Андрей Рубльов (Русия) и Каспър Рууд (Норвегия). Циципас доминираше изцяло в мача, докато неговият съперник, който преди това отстрани лидера в ранглистата..

публикувано на 17.04.21 в 16:03

На световното в Катар – само с ваксина

Властите в Катар предупредиха всички присъстващи на световното първенство по футбол догодина да бъдат ваксинирани срещу коронавирус. Външният министър Шейх Мохамед бин Абдулрахман Ал Тани каза по време на виртуална пресконференция, че вече преговарят с доставчици на ваксини, за да може всеки участник в Катар 2020 да получи доза, ако не го е..

публикувано на 17.04.21 в 15:39
Ивайло Иванов

Ивайло Иванов е на полуфинал в Лисабон

Най-добрият български джудист Ивайло Иванов се класира за полуфиналите в кат. 81 килограма на европейското първенство в Лисабон (Португалия). Световният шампион по джудо за военни победи в четвъртфиналите италианеца Кристиан Парлати, световен шампион за юноши през 2018 г., бронзов медалист от планетарен шампионат за юноши през 2017 г. и..

публикувано на 17.04.21 в 15:22
Кристиано Роналдо

Роналдо пропуска мач заради травма

Португалската звезда на Ювентус - Кристиано Роналдо, ще пропусне мача срещу Аталатна от италианското първенство по футбол в неделя. Причината е мускулна травма, обяви треньорът на "бианконерите" Андреа Пирло. Той добави, че аржентинският нападател Пауло Дибала ще играе от първата минута. "Важен играч ще отсъства за нас. Кристиано Роналдо..

публикувано на 17.04.21 в 14:48
Титла за Русия на световното отборно първенство по фигурно пързаляне

Русия спечели титлата на Световното отборно първенство по фигурно пързаляне в Осака (Япония), като завърши със 125 точки, а в подреждането следват САЩ със 110 точки, Япония със 107, Италия със 72, Франция с 67 и Канада с 57 точки. Във волната програма при спортните двойки триумфираха световните шампиони Анастасия Мишина и Александър Галямов..

публикувано на 17.04.21 в 14:27
Любослав Пенев говори пред медиите.

Пенев ще пише до УЕФА, възмутен от Кабаков

Треньорът на ЦСКА София - Любослав Пенев, изрази възмущението си от действията на съдията Георги Кабаков в реванша от полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол срещу Лудогорец. Той бе изгонен в края на мача и нямаше право да говори след двубоя. Днес на пресконференция преди утрешния двубой с Царско село, Пенев сподели мнението си за..

публикувано на 17.04.21 в 13:53