Французите с ново злато в Поклюка, Илиев и Тодорова останаха 19-ти

Франция спечели титлата в единичната смесена щафета на Световното първенство по биатлон в Поклюка, Словения.

Антонен Гигона и Жулиа Симон по трасето от 13.5 километра с време 36.42.4 минути, като използваха само пет допълнителни патрона в осемте стрелби. Симон на последния пост атакува малко преди края на дистанцията и успя да изпревари защитаващите титлата си норвежци.

Така Йоханес Тингес Бьо и Тирил Екхоф останаха със среброто на 2.8 секунди, след като се нуждаеха от девет допълнителни патрона, за да свалят всичките 40 мишени.

Шведите в състав Себастиан Самуелсон и Хана Йоберг се наредиха на третото място на 22.6 секунди, след като използваха осем допълнителни патрона.

Доротея Вирер провали шансовете на Италия за медал, след като направи четири пропуска на последната мишена от положение прав и трябваше да върти наказателна обиколка. Така "Адзурите", които през цялото състезание бяха в борбата за златото, в крайна сметка останаха на пета позиция на 55.2 секунди.

Владимир Илиев и Милена Тодорова завършиха на 19-ото място за България на 3:06.2 минути с една наказателна обиколка още на първия пост на Илиев и общо 10 допълнителна патрона.

крайно класиране при единичните смесени щафети:
1. Франция (Антонен Гигона и Жулиа Симон)  -  36.42.4 минути (0 наказателни обиколки + 5 допълнителни патрона)
2. Норвегия (Йоханес Тингес Бьо и Тирил Екхоф)  - на  2.8 секунди (0+9)
3. Швеция (Себастиан Самуелсон и Хана Йоберг)  - на  22.6 секунди (0+8)
4. Украйна (Артьом Прима и Даря Блашко)  - на  35.9 секунди (0+2)
5. Италия (Лукас Хофер и Доротея Вирер)  - на  55.2 секунди (1+6)
6. Австрия (Зимон Едер и Лиза Тереза Хаузер)  - на 1:03.5 минута (1+7)
 - - -
19. България (Владимир Илиев и Милена Тодорова) - на 3:06.2 минути (1+10)

Локомотив (Пловдив) продължава битката за среброто в сблъсък с Берое

Локомотив (Пловдив) посреща Берое в сблъсък от 19:30 часа. Мачът е от 3-ия кръг на шампионския плейоф и е много важен за "железничарите" в битката за второто място и сребърните медали. Гостите ще играят по-скоро само за честта си, тъй като отдавна загубиха шанс за нещо повече. Спорното решение на БФС да присъди служебна победа на ЦСКА-София над..

публикувано на 11.05.21 в 07:33

Григор Димитров започва участието си на турнира Рим преди обяд

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще се изправи срещу испанеца Алехандро Давидович Фокина в първия кръг от Мастърса в Рим. Двубоят между двамата е първи в програмата на „Гранд Стенд Арена“ и ще започне в 11 часа. Мачът между Димитров и Фокина ще е първи помежду им. Победителят ще се изправи срещу друг квалификант във втория кръг...

публикувано на 11.05.21 в 07:15

Александър Георгиев няма да играе за Русия на СП по хокей на лед

Александър Георгиев няма да игра за Русия на световното първенство по хокей на лед, потвърдиха от руската федерация по хокей на лед. Роденият в Русе руски национал и неговият съотборник в Ню Йорк Рейнджърс - Игор Шесторкин, няма да участват на шампионата на планетата по препоръка на лекарския щаб на клуба от Националната хокейна лига на САЩ..

публикувано на 11.05.21 в 07:07
Фулъм - Бърнли - 0:2

Бърнли се спаси и изпрати Фулъм в Чемпиъншип

Фулъм е последният трети отбор, който изпадна от Висшата лига, след като загуби с 0:2 домакинството си на Бърнли от 35-ия кръг на на английския шампионат. Воденият от Скот Паркър отбор е на осемнадесето място, а три кръга преди края на сезона няма как да замине първият тим над чертата, който е Саутхемптън. „Светците“ са с десет точки пред..

публикувано на 11.05.21 в 07:05
Реал Бетис записа важна победа над Гранада с 2:1

Бетис сломи съпротивата на Гранада

Реал Бетис записа важна победа над Гранада с 2:1 с гол в последните минути в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига.  С успеха тимът на Мануел Пелегрини събра 54 точки на шестата позиция във временното класиране, даваща право на участие в Лига Европа. Гранада е десети с 45 точки.  Тимът на Бетис поведе в 39-ата минута, но Дарвин Мачис..

публикувано на 11.05.21 в 07:00
Даниел Ладжев

Даниел Ладжев: Мечтая да си направя колекция от медали от големите турнири и да участвам на Олимпиада

Даниел Ладжев записа с две победи и стигна до мача за квота за Игрите в Токио в категория 58 килограма по време на европейската квалификация в София. Там негов съперник беше световният медалист и участник на две Олимпиади Руи Браганца. „Чувствам се наистина прекрасно и съм много щастлив, че имах възможността да участвам на такъв голям..

публикувано на 11.05.21 в 06:27
Етър - Славия

Славия попиля безидеен Етър и гледа към спасението

Футболистите на Славия победиха като гости състава на Етър с 3:0 в среща от 29-ия кръг на Първа лига, в групата за разпределение на местата от 11-ото до 14-ото. В герой за "белите" се превърна Радослав Кирилов, който отбеляза в 54-ата и в 70-ата минута, а Петер Макрилос направи резултата класически в 81-ата. Успехът отново изведе Славия начело в тази..

публикувано на 10.05.21 в 22:00