Сидни Кросби закръгли 1000 мача в НХЛ

Сидни Кросби (в средата) вече има 1000 мача в НХЛ

Звездата на Питсбърг - Сидни Кросби се отчете с две асистенции в юбилейния си мач номер 1000 в Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада при победата над Ню Йорк Айлендърс с 3:2. Кросби е 25-ият активен хокеист с 1000 мача в Националната хокейна лига и първият в историята на Питсбърг с подобно постижение. Крис Летанг вкара два гола и също доприсе за четвъртата победа на "пингвините" в последните пет мача. Майк Матисън също се разписа, а вратарят Тристан Джари се отличи с 33 спасявания.

Другият отбор от Ню Йорк - Рейнджърс, спечели убедително с 4:1 срещу Вашингтон. Артьом Панарин се отличи с две асистенции  за втората поредна победа на Рейнджърс в лигата. Райън Стром завърши с гол и асистенция и написа история като първият хокеист с по 100 точки и за двата отбора от Ню Йорк.

Едмънтън разгроми Калгари със 7:1 в друга среща от тази нощ. Контър Маккдейвид се отличи с хеттрик и две асистенции за успеха на Ойлърс.

В канадското дерби Торонто победи Монреал с 5:3. Остън Матюс реализира два гола за "кленовите листа" и е лидер при реализаторите в НХЛ с 18 попадения. Матюс добави и две асистенции към актива си.

Каролина излезе начело в Централната дивизия след победа над Тампа Бей с 4:0. Алекс Неделкович спаси 24 удара за първия си мач без допуснат гол в НХЛ. Каролина има пет победи в последните шест мача и тимът събра 25 точки, с които измести досегашния лидер в дивизията Флорида.

Бъфало прекъсна серия от четири поредни загуби след успех над Ню Джърси с 3:2. Сам Райнхарт вкара два гола, а едно попадение за успеха добави Колин Милър. Кайл Палмиери и Пи Кей Събан се разписаха за Девилс.

Лос Анджелис записа четвърта поредна победа след 4:2 над Аризона. Алекс Лафало се отличи с два гола, а вратарят Кал Питърсън спаси 22 удара за "кралете".

Детройт се реваншира за тежката загуба от Флорида със 2:7 в петък, като във втория мач срещу този съперник успя да се наложи с 2:1. Матиас Броме донесе успеха на Ред Уингс с първия си гол в НХЛ, който вкара в края на втората третина. Другото попадение за Детройт отбеляза Патрик Немет, негово първо за сезона. Силни изяви имаше вратарят на Детройт Джонатан Берние, който спаси 38 удара. Алекс Венберг отбеляза попадението за Флорида.

Антъни Иванов (вдясно)

Антъни Иванов се върна в националния тим, напрежението било потушено

Отношенията между плувеца Антъни Иванов и селекционера на националните отбори Кристиян Минковски са се нормализирали и двамата пак работят заедно. Това стана ясно от интервю на Минковски за БНР. По време на допинг скандала Антъни бойкотира националния тим и заяви, че повече няма да участва в него, докато не бъде сменено ръководството на..

публикувано на 14.05.21 в 12:29
Левски победи Черно море с 2:1

Левски надви Черно море на „Герена“

Отборът на Левски победи Черно море с 2:1 в мач от 29-ия кръг на футболното ни първенство, игран на стадион „Георги Аспарухов“. Двата отбора си размениха по няколко опасни атаки още в самото начало, а в 5-ата минута Васил Панайотов с технично изпълнение от пряк свободен удар принуди вратаря на „сините“ Звонимир Микулич да направи зрелищно..

публикувано на 13.05.21 в 21:55
Ивет Лалова

Ивет Лалова остана четвърта в Савона

Най-добрата ни спринтьорка Ивет Лалова - Колио завърши четвърта в старта на 200 метра от турнира по лека атлетика в италианския град Савона. Тя финишира за 23 секунди и 71 стотни. Световната шампионка в дисциплината Дина Ашър-Смит спечели златото. Британката пробяга дистанцията за 22 секунди и 56 стотни. След нея се наредиха..

публикувано на 13.05.21 в 20:31
Царско село и Ботев (Пд) направиха 0:0

Царско село и Ботев (Пд) не се победиха

Отборите на Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от 29-ия кръг на футболното ни първенство. Двубоят от Група А на втората осмица обаче беше доста интересен, като гостите от Пловдив изпуснаха куп положения. Още в самото начало те можеха да поведат чрез Маркиньос, но ударът му бе избит от Джони Пласид. Много опасен шут..

публикувано на 13.05.21 в 20:02
Юрген Матей

Юрген Матей сравни ЦСКА София с "Аякс"

Защитникът на ЦСКА София Юрген Матей бе обявен за Играч номер 1 на 27-ия кръг в Първа лига, след като с гола си донесе победата с 1:0 срещу състава на Арда. Във вчерашния мач срещу Лудогорец отново нидерландският бранител даде старт на головата серия, довела до убедителната победа на ЦСКА София срещу шампионите с 4:1. При гостуването си в "Пресклуб..

публикувано на 13.05.21 в 17:28
Атлетико (Мадрид) приближава титлата

Отборът на Атлетико (Мадрид) се приближи още повече до титлата, след като победи като домакин Реал Сосиедад с 2:1 в мач от 36-ия кръг на испанското първенство по футбол. Така два кръга преди края на сезона тимът на треньора Диего Симеоне е лидер с 80 т., следват Барселона със 76 т., Реал (Мадрид) със 75 т. и мач по-малко, четвърти е Севиля със 74..

публикувано на 13.05.21 в 07:25
Микел Артета

Микел Артета се разгневи на журналистите

Мениджърът на Арсенал - Микел Артета, не бе в добро настроение въпреки успеха над Челси с 1:0 в изтегления мач от 36-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Той обвини част от медиите, че преиначават негови думи. Причина за недоволството му е начинът, по който бяха иззтълкувани думите му преди двубоя, че не всички от футболистите са достигнали..

публикувано на 13.05.21 в 07:09