Шиникова отпадна на 1/4-финалите в Москва

Изабелла Шиникова
Снимка: архив БНР

Изабелла Шиникова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис в зала в руската столица Москва с награден фонд 25 хиляди долара.

Третата ракета на България и поставена под номер 2 в схемата отстъпи пред 259-а в световната ранглиста Урсула Радванска с 6:7(2), 3:6 за 1:49 часа.

Шиникова стигна първа до пробив в мача и поведе с 3:1, а след това и с 4:2. Полякинята върна пробива в осмия гейм, а в следващия направи обрат 5:4. Българката изравни 5:5, след което двете си размениха по още един гейм и така се стигна до тайбрек. В него Радванска поведе с 5:0 и затвори първата част със 7:2 точки.

Петата в схемата полякиня направи ранен пробив във втората част и поведе с 2:0, след което отново взе подаването на съперничката си за 4:1. До края Радванска нямаше проблеми и след 6:2 затвори мача.

С класирането си до четвъртфиналите Шиникова заработи 9 точки за ранглистата на WTA.

Ивет Лалова

Ивет Лалова остана четвърта в Савона

Най-добрата ни спринтьорка Ивет Лалова - Колио завърши четвърта в старта на 200 метра от турнира по лека атлетика в италианския град Савона. Тя финишира за 23 секунди и 71 стотни. Световната шампионка в дисциплината Дина Ашър-Смит спечели златото. Британката пробяга дистанцията за 22 секунди и 56 стотни. След нея се наредиха..

публикувано на 13.05.21 в 20:31
Царско село и Ботев (Пд) направиха 0:0

Царско село и Ботев (Пд) не се победиха

Отборите на Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от 29-ия кръг на футболното ни първенство. Двубоят от Група А на втората осмица обаче беше доста интересен, като гостите от Пловдив изпуснаха куп положения. Още в самото начало те можеха да поведат чрез Маркиньос, но ударът му бе избит от Джони Пласид. Много опасен шут..

публикувано на 13.05.21 в 20:02
Юрген Матей

Юрген Матей сравни ЦСКА София с "Аякс"

Защитникът на ЦСКА София Юрген Матей бе обявен за Играч номер 1 на 27-ия кръг в Първа лига, след като с гола си донесе победата с 1:0 срещу състава на Арда. Във вчерашния мач срещу Лудогорец отново нидерландският бранител даде старт на головата серия, довела до убедителната победа на ЦСКА София срещу шампионите с 4:1. При гостуването си в "Пресклуб..

публикувано на 13.05.21 в 17:28
Атлетико (Мадрид) приближава титлата

Отборът на Атлетико (Мадрид) се приближи още повече до титлата, след като победи като домакин Реал Сосиедад с 2:1 в мач от 36-ия кръг на испанското първенство по футбол. Така два кръга преди края на сезона тимът на треньора Диего Симеоне е лидер с 80 т., следват Барселона със 76 т., Реал (Мадрид) със 75 т. и мач по-малко, четвърти е Севиля със 74..

публикувано на 13.05.21 в 07:25
Микел Артета

Микел Артета се разгневи на журналистите

Мениджърът на Арсенал - Микел Артета, не бе в добро настроение въпреки успеха над Челси с 1:0 в изтегления мач от 36-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Той обвини част от медиите, че преиначават негови думи. Причина за недоволството му е начинът, по който бяха иззтълкувани думите му преди двубоя, че не всички от футболистите са достигнали..

публикувано на 13.05.21 в 07:09
Роналдо (вдясно) вкара гол за 3:1 над Сасуоло и стана първият в Ювентус със 100 гола за 3 сезона

Българите в Италия отново останаха резерви

Двамата българи, които играят в отбори от италианското елитно първенство по футбол, останаха резерви за своите отбори в мачовете от 36-ия кръг. Болоня загуби от Дженоа с 0:2, а Валентин Антов не влезе в игра за домакините. Сампдория завърши 2:2 със Специя, като Андрей Гълъбинов остана резерва за гостите. Други резултати: Каляри -..

публикувано на 13.05.21 в 07:07
Томас Тухел

Томас Тухел: Забравихме как се вкарват голове

След загубата с 0:1 от Арсенал в изтеглен мач от 36-ия кръг на английската Висша лига по футбол Томас Тухел, мениджърът на Челси, заяви: „Първото полувреме протече нормално. Създадохме достатъчно положения, за да водим с 3:0, а вместо това губехме с 0:1, защото забравихме как се вкарват голове в противниковата врата и помогнахме на съперника да..

публикувано на 13.05.21 в 06:55