Френски успех във втория старт в Банско

Матьо Февр.

Световният шампион Матьо Февр (Франция) спечели втория гигантски слалом от програмата на Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Банско.

Февр финишира за 2:25.29 минути, след като беше най-бърз в първия манш с 1:11.45 минута, а при второто си спускане беше достатъчно солиден, за да триумфира.

Така 29-годишният французин записа едва втората си победа за Световната купа след дебютния си успех на 4 декември 2016 година в същата дисциплина на родна земя във Вал Д'Изер.

"Много съм щастлив. За първи път печеля състезание, в което съм бил лидер след първия манш. Това е много важно за мен. Бяха два тежки физически дни и сега се нуждая от почивка", коментира Февр, който завърши втори във вчерашния старт в пиринския курорт.

Швейцарецът Марко Одермат се нареди втори днес на 75 стотни от секундата, а лидерът в генералното класиране за големия Кристален глобус Алекси Пентюро (Франция) остана трети на 81 стотни от секундата.

Тибо Фавро оформи силния ден за Франция с четвърто място на 1:08 секунда зад победителя. Австриецът Щефан Бренщайнер, който вчера беше трети, днес отново направи добро състезание и завърши пети на 1:14 секунда.

Победителят от първия гигантски слалом за Световната купа в Банско в събота Филип Зубчич (Хърватия) днес се класира едва 14-и на 2.49 секунди.

Швейцарецът Даниеле Сете беше най-бърз във втория манш с 1:12.75 минута и записа най-доброто си представяне с 11-о място на 2.29 секунди.

Най-добрият български аплиец Алберт Попов не завърши първия манш.

Пентюро, който има три победи през сезона в гигантския слалом, остана лидер за малката Световна купа в дисциплината с 550 точки, пред Одермат с 525 точки и Зубчич с 486 точки. Французинът запази и първото си място в общото генерално подреждане с 1034 точки, следван от Одермат с 824 точки и от Марко Шварц (Австрия) със 718 точки.

Класиране в гигантския слалом за мъже от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Банско:
1. Матьо Февр (Франция) - 2:25.29 минути (1:11.45 минута в първия манш и 1:13.84 минута във втория манш)
2. Марко Одермат (Швейцария) - 2:26.04 (1:12.65 и 1:13.39)
3. Алекси Пентюро (Франция) - 2:26.10 (1:12.24 и 1:13.86)
4. Тибо Фавро (Франция) - 2:26.37 (1:12.64 и 1:13.73)
5. Щефан Бренщайнер (Австрия) - 2:26.43 (1:13.54 и 1:12.89)
6. Жан Кранец (Словения) - 2:26.88 (1:12.31 и 1:14.57)

Петър Занев (вляво) бе изгонен в 34-ата минута

Царско село изненада неприятно ЦСКА София

В мач от 24-ия кръг на футболната ни Първа лига отборът на Царско село изненада неприятно ЦСКА София и го победи с 2:1 на своя стадион край столичното Околовръстно шосе. За победителите от дузпа вкара Димитър Костадинов в 8-ата минута, а в 90-ата се разписа Реян Даскалов. В 75-ата минута Бисмарк Чарлс бе точен за ЦСКА София, който игра с човек по-малко..

публикувано на 18.04.21 в 20:35

Монтана изравни финалната серия срещу Берое при баскетболистките

Баскетболистките на Монтана 2003 изравниха резултата във финалната серия в женското ни първенство до 1-1 победи, след като се наложиха със 77:72 над Берое  в Мач №2. Следващите две срещи от серията са в Стара Загора на 21 и 23 април, играе се до три успеха.

публикувано на 18.04.21 в 20:18
Манчестър Юн - Бърнли

Манчестър Юн се справи трудно с Бърнли

В мач от 32-ия кръг на Висшата лига Манчестър Юнайтед победи гостуващия Бърнли с 3:1.  Мейсън Грийнууд вкара първия гол в 48-ата минута. Две минути по-късно Тарковски изравни резултата.  В 86-ата минута Грийнууд вкара отново и направи резултата 2:1 за Юнайтед, след като топката се отклони от играч на гостите.  В добавеното време на срещата и Кавани..

публикувано на 18.04.21 в 20:06
Атлетико (Мадрид)

Атлетико (Мадрид) вкара пет гола на Ейбар

Отборът на Атлетико (Мадрид) поне временно се откъсна на 4 точки пред съгражданите си от Реал и на 5 пред Барселона на върха в класирането на испанското първенство.  "Дюшекчиите" не срещнаха проблеми срещу Ейбар и постигнаха една от най-изразителните си победи от началото на сезона - 5:0 в мача от 33-ия кръг. Точни за Атлетико по два пъти бяха Анхел..

публикувано на 18.04.21 в 19:35
Уилям Чолов

Уилям Чолов също е четвъртфиналист на световното по бокс за младежи

Уилиам Чолов е вторият ни боксьор, който си осигури място на 1/4-финалите на световното първенство за младежи и девойки в Киелце, Полша. Малко след Радослав Росенов, европейският шампион при 75-килограмовите също постигна втора победа на турнира на планетата. Българският талант доминираше изцяло в срещата с гръцкия си съперник Николаос Антонопулос, като..

публикувано на 18.04.21 в 19:23
Ювентус - Аталанта

Ювентус се смъкна до 4-то място след загуба от Аталанта

Отборът на Ювентус продължили с колебливите си изяви в последните седмици и се смъкна до четвърто място в класирането на Серия А, след като загуби с 0:1 гостуването си на Аталанта в мач от 31-ия кръг на първенството. В Бергамо двата тима направиха равностоен двубой с малко чисти голови положения, но домакините успяха да се възползват от своя шанс в..

публикувано на 18.04.21 в 18:49
 Макс Верстапен

Верстапен спечели на "Имола" след драматична надпревара

Пилотът на "Ред Бул" Макс Верстапен спечели по драматичен начин Гран При на Емилия-Романя във Формула 1 на мократа писта “Имола” след много обрати и инциденти.  След грешка в средата на състезанието Люис Хамилтън с "Мерцедес" се свлече до деветата позиция и изоставане от една обиколка от лидерите. Червени флагове заради инцидент и прекъсване на..

публикувано на 18.04.21 в 18:41