Още 3 медала за борците ни в Киев

Даниел Александров.
Снимка: БФБорба

Още три бронзови отличия спечелиха българските състезатели на турнира по борба в Киев (Украйна), с което приключиха надпреварата с общо 6 медала.

В българския двубой на надпреварата Даниел Александров победи европейския шампион от 2017 година Тарек Абделслам с 5:2 и взе бронз в категория до 87 кг на класическия стил. Преди това египтянинът с български паспорт тушира в репешажите грузинеца Торнике Джамашвили.

В категория до 60 кг също на класическия стил Иво Ангелов стана трети, като в малкия финал срази украинеца Виктор Петрик с 9:4. По-рано в репешажите капитанът на националите прегази и алжиреца Абделджебар Джебари с 9:3.

На стълбичката се качи и Биляна Дудова. В категория до 57 кг трикратната номер 1 в Европа се наложи над шампионката на Полша Йовита Вжесиен с 4:1 в малкия финал за бронза.

А в категория тежка до 130 кг на класическия стил Радослав Георгиев остана пети след загуба с 0:8 от Муминжон Абдулаев (Узбекистан).

В първия ден на надпреварата Ахмед Магамаев взе сребро в категория до 86 кг на свободния стил, Кирил Милов (97 кг) се окичи с бронз при класиците, а Юлияна Янева (68 кг) също стана трета.

Астън Вила - Манчестър Сити

Манчестър Сити с нова победа, надви Астън Вила като гост

Манчестър Сити надви Астън Вила с   2:1 като гост в мач от 32-и кръг на Висшата лига на Англия.  Джон МакГин вкара за Вила след само 20 секунди игра, но Фил Фоудън изравни в 22-ата минута. В края на първата част Родри оформи обрата - 1:2. И двата отбора завършиха срещата с човек по-малко, след като първо Джон Стоунс от Сити, а после и Мати Кеш бяха..

публикувано на 22.04.21 в 06:24
Специя - Интер

Интер загуби точки срещу Специя на Гълъбинов

Лидерът Интер допусна грешка в италианската Серия А, завършвайки 1:1 при гостуването си на Специя в мач от 32-ия кръг. Интер продължава да води със 76 точки, с 10 повече от Милан и 11 пред Ювентус. Домакините откриха резултата чрез Диего Фариаш, а в края на първото полувреме Иван Перишич възстанови равенството. Българският национал Андрей Гълъбинов се..

публикувано на 22.04.21 в 06:17
Кадис - Реал

Реал (Мадрид) се изравни с Атлетико на върха след класика

Гостуващият Реал (Мадрид) победи Кадис с 3:0   в мач от 31-ия кръг на испанското първенство. Кралският клуб вкара първия гол чрез Карим Бензема (28) от дузпа, а четири минути по-късно Алваро Одриосола удвои. Пет минути преди края на първото полувреме французинът с втория си гол в мача направи резултата 0:3. С победата Реал се изравни на върха в Ла Лига..

публикувано на 22.04.21 в 06:07

Локомотив (Пловдив) победи Левски

Тимът на Локомотив (Пловдив) надви с 1:0 Левски в дербито от 25-ия кръг в efbet Лига. Попадението бе дело на Кристиан Илич в 49-ата минута. По този начин пловдивчани продължиха положителната си серия в шампионата и срещу “сините”, а също така се приближиха на шест точки от шампиона Лудогорец. След четвъртия пореден успех в елита “смърфовете” имат..

публикувано на 21.04.21 в 22:48

Берое на победа от баскетболната титлата при жените

Берое (Стара Загора) победи гостуващия Монтана 2003 с 85:71 и поведе с 2:1 успеха във финалната серия на женското баскетболно първенство на България. Играе се до три успеха в пет мача, а следващата среща е на 24 април отново в Стара Загора. Евентуален пети двубой би бил на 26 април в Монтана.  Възпитаничките на Таня Гатева, които този сезон..

публикувано на 21.04.21 в 20:57

ЦСКА София си върна третото място с 6 срещу Монтана

ЦСКА-София разгроми Монтана с 6:0 в мач от 25-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Мено Кох откри резултата в 13-ата минута, а Тибо Вион (36) удвои. През втората част червените отбелязаха още четири безответни гола чрез Греъм Кери (51), Юрген Матай (75) и Жорди Кайседо (90 д., 91). Наставникът на червените залага на доста промени. Густаво..

публикувано на 21.04.21 в 20:32
Мирослав Киров

Мирослав Киров спечели сребърен медал във Варшава

Мирослав Киров донесе единствения медал за България в свободна борба на европейското първенство, което се провежда във Варшава. В категория 74 килограма българинът загуби финала с технически туш от Таймураз Салказанов (Словакия).  Българинът отстъпи с 0:10 и техническо превъзходство срещу Тамураз Салказанов (Словакия). Преди това българският..

публикувано на 21.04.21 в 20:20