Тилев донесе победата на Арда над Черно море

Снимка: официален сайт на Арда

Арда победи Черно море с 1:0 и се приближи до топ 3 в Първа лига. Тимът от Кърджали се изравни по точки с третия Локомотив Пловдив и е на точка от втория ЦСКА, които по-късно днес излизат в дербито на кръга. Иван Тилев отбеляза единствения гол в края на първата част.

Черно море първи стигна до голово положение след половин час игра. Бърза контраатака на варненци завърши с пас на Родриго към Илиан Илиев, който напредна и стреля силно с левия крак, но топката срещна страничния стълб.

Арда поведе минута преди почивката, когато Иван Тилев бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и с прецизен удар не остави шансове на вратаря на Черно море - 1:0 за Арда.

След почивката гостите от Варна опитаха натиск в търсене на изравнителен гол, но отлично подредената защита на Арда не допусна сериозни опасности пред вратата на Иван Караджов.

Пет минути след почивката играчите на Черно море поискаха дузпа за игра с ръка на Емил Мартинов, но реферът Георги Кабаков прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Пресилена дузпа лиши ЦСКА София от победа над Арда

ЦСКА и Арда завършиха наравно 1:1 в последния съботен двубой от 23-и кръг на efbet Лига. Мачът се игра на стадион "Българска армия" пред празни трибуни заради пандемията от коронавирус. Гостите стигнаха до изравнителен гол в последната минута от продължението на мача. Жорди Кайседо даде преднина на ЦСКА в 68-ата минута с глава, а телевизионните..

публикувано на 10.04.21 в 22:11

Пари Сен Жермен разби Страсбург с 4:1

Пари Сен Жермен записа убедителна победа над Страсбург с 4:1 като гост в мач от 32-и кръг на Първа лига. Парижани решиха спора още през първото полувреме, след като отбелязаха три безответни гола. Техни автори станаха Килиан Мбапе (16`), Пабло Сарабия (27`) и Мойс Кийн (45`). През второто полувреме Страсбург върна един гол чрез Дион Сахи (63`), но..

публикувано на 10.04.21 в 21:27

Монтана е лидер в редовния сезон

Монтана 2003 завърши на първо място в редовния сезон на женското баскетболно първенство, след като в последния мач от програмата на първата тройка победи Берое (Стара Загора) с 89:70. Така възпитаничките на Стефан Михайлов са с баланс 7-1, а старозагорки завършват с 5-3. Тази година няма да има полуфинални плейофи и отборите ще се срещнат директно на..

публикувано на 10.04.21 в 20:27

Лудогорец би Монтана със спорна дузпа

Лудогорец постигна очаквана домакинска победа над Монтана в мач от 23-ия кръг на футболната Първа лига. Разградчани спечелиха с минималното 1:0 след попадение от дузпа на Клаудиу Кешеру и вече имат 6 успеха от 6 мача срещу този си гост на своя земя. Освен това, те отново дръпнаха с 9 точки на върха, а и сякаш спестиха част от силите си за предстоящия..

публикувано на 10.04.21 в 19:48
Трент Алекзандър-Арнолд бележи победния гол.

Ливърпул с първа победа на "Анфийлд" през 2021-ва

Ливърпул надделя над Астън Вила с 2:1 в мач от 31-и кръг на Премиършип. Мърсисайдският тим прекъсна черна серия от шест поредни загуби на "Анфийлд" и същевременно записа първа победа у дома за 2021 г. Нещата не тръгнаха добре за отбора на Юрген Клоп и в този мач, но футболистите му показаха характер, за да стигнат до обрат и пълен успех в срещата. Оли..

публикувано на 10.04.21 в 19:33

Байерн пак се препъна у дома

Байерн Мюнхен получи втори шамар тази седмица, след като се спъна у дома в Унион Берлин при равенството 1:1 в двубой от 28-ия кръг на германската Бундеслига. Дръпналият със седем точки на върха преди този кръг шампион очевидно мислеше изцяло за реванша с ПСЖ в Шампионската лига, защото излезе с необичаен състав и действаше с видимо по-ниско темпо почти..

публикувано на 10.04.21 в 18:48

Лийдс изненада Сити на "Етихад"

Отборът на Лийдс победи изненадващо лидера в Премиършип Манчестър Сити с 2:1 в двубой от 31-и кръг на английския шампионат. Двубоят се игра на стадион "Етихад" в Манчестър. Гостите бяха с човек по-малко на терена цяло полувреме, но успяха да стигнат до победно попадение в продължението на мача. Йоркширският тим се възползва по най-добрия начин от..

публикувано на 10.04.21 в 18:03