Радослав Росенов ни носи втори медал от световното

Снимка: facebook.com/BulgarianBoxingFederation/

Радослав Росенов гарантира на България втори медал от световното първенство по бокс за младежи и девойки до 19 години, което се провежда в полския град Киелце. В мач от четвъртфиналите в категория до 60 килограма Росенов победи турчина Керем Йозмен с пълно съдийско единодушие от 5:0 (30:27, 29:28, 29:28, 30:27, 29:28) гласа.

С победата Росенов се класира на полуфиналите, което му носи поне бронзов меда. Срещу Йозмен българинът имаше огромно игрово превъзходство и това убеди съдиите да му присъдят успеха.

Росенов ще се бие във вторник за място на финала, а негов съперник ще бъде японецът Рейто Цуцуми, който победи също с 5:0 кубинеца Хадиер Ерера Монтеро.

Свързани новини

Уилиям Чолов

Уилиям Чолов си осигури поне бронз от световното за младежи

Уилиям Чолов стигна полуфиналите в категория 75 килограма на световното първенство по бокс за младежи и девойки до 19 години в полския град Келце, с което си осигури най-малко бронзов медал.  В четвъртфиналите нашето момче надигра драматично с 3:2..

публикувано на 19.04.21 в 18:47
Радамел Фалкао вкара гол за победа на Райо Валекано

Ветеран вкара гол за победа на Райо Валекано

Ветеранът Радамел Фалкао направи отличен дебют за Райо Валекано, след като вкара единия от головете за успеха с 3:0 над Хетафе в мач от 5-ия кръг на испанското първенство по футбол. Той се появи като смяна в 71-вата минута и 11 по-късно бе точен..

публикувано на 18.09.21 в 17:42
Диа Евтимова

Българки губят на тенис турнира в Созопол

Диа Евтимова загуби в полуфиналите на турнира по тенис в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара срещу словенката Настя Колар с 6:7, 5:7. Поставената под номер 4 Евтимова на два пъти пропиля пробив аванс в първия сет, който Колар взе с три поредни..

публикувано на 18.09.21 в 15:57
Гарет Бейл

Контузия вади Гарет Бейл за дълго от игра

Уелският национал по футбол на Реал (Мадрид) - Гарет Бейл, ще отсъства от терените между 8 и 10 седмици. Това твърди журналистът Мигел Анхел Диас от радио "Копе”, позовавайки се на информация от скорошни прегледи. Нападателят има скъсване на..

публикувано на 18.09.21 в 15:17
Фенове на Пирин поискаха оставката на треньора

Привържениците на Пирин (Благоевград), обединени на страницата Пирин Ултрас, излязоха с обръщение към собственика Пол Белогур и всички свързани с ФК Пирин (Благоевград). В отвореното писмо те искат оставката на старши треньора Уорън Фийни...

публикувано на 18.09.21 в 14:31
Ювентус обяви загуби от 209.9 млн. евро

Ювентус обяви загуби от 210 милиона евро

Италианският футболен гранд Ювентус обяви загуби от 209.9 млн. евро до юни тази година. През миналата година тима от Торино загуби  89.7 млн. евро, а от клуба обясниха увеличението с пандемията от коронавирус. Продължаващото разпространение на..

публикувано на 18.09.21 в 11:12
Хебър победи националния отбор на Бахрейн в контрола

Хебър победи Бахрейн в контрола

Волейболният Хебър (Пазарджик) победи с 3:0 гейма националния тим на Бахрейн в контрола, която се игра в столичната зала "Христо Ботев". Мачът бе част от подготовката на тима за участието му в Шампионската лига. Отборът на Камило Плачи в..

публикувано на 18.09.21 в 11:09