Щутгарт не позволи на Аугсбург да диша спокойно

Щутгарт победи с 2:1 Аугсбург в първи мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Филип Фьорстер и Саша Каладжич бяха точни за "швабите", а Флориан Нидерлехнер вкара гола за гостите. Щутгарт изпревари Фрайбург и заема 9-о място в класирането, докато Аугсбург е 13-и и само на три точки на зоната на изпадащите.

Аугсбург игра силно, но си тръгна с празни ръце от "Мерцедес-Бенц Арена". Това е трета поредна загуба за баварския тим, който в следващия кръг приема Вердер (Бремен), а в последния мач от сезона гостува на шампиона Байерн (Мюнхен).

Добрата форма на Херта (Берлин) и Майнц 05 задължаваше Аугсбург да търси поне точка от днешния двубой. Щутгарт пък искаше да прекъсне серията си от 4 поредни загуби и излезе напред в 11-ата минута след хитро отиграване на Каладжич и безпощаден завършек на Фьорстер.

Последва натиск на Аугсбург и няколко блестящи намеси на вратаря на домакините Фабиан Бредлов. В началото на второто полувреме отново Аугсбург доминираше. В 59-ата минута перфектна контраатака завърши с гол на Нидерлехнер за 1:1.

Аугсбург потърси победата, но в 74-ата минута двама защитници изгледаха как Каладжич необезпокояван стига до центрираната от Дарко Чурлинов топка и я праща в мрежата. В добавеното време Даниел Калиджури пропусна да донесе поне точката на Аугсбург.

"Играхме качествен футбол, но не реализирахме положенията си. Две грешки в защита ни провалиха. Ако покажем същото ниво и срещу Вердер, със сигурност ще спечелим", коментира след мача наставникът на гостите Маркус Вайнцирл.

Марк Маркес

Марк Маркес се завърна на победния път

Шесткратният световен шампион в MotoGP Марк Маркес с Хонда записа първа победа след завръщането с кралския клас, след като триумфира в надпреварата за Голямата награда на Германия, в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. За Маркес това е 11-ти пореден успех на „Заксенринг“, като той стигна до него водейки във всичките 30 обиколка на..

публикувано на 20.06.21 в 18:56
Макс Верстапен

Макс Верстапен триумфира във Франция

Нидерландският пилот на Ред Бул Макс Верстапен спечели старта от шампионата по автомобилизъм във Формула 1 за Голямата награда на Франция. В драматичен финал той успя да остави зад себе си миналогодишния шампион Люис Хамилтън с Мерцедес. Трети се нареди Серхио Перес с Ред Бул, който четири обиколки преди края успя да изпревари другия пилот на..

публикувано на 20.06.21 в 18:31

България е втора на Купата на нациите

Българският отбор по прескачане на препятствия завърши на почетното второ място на турнира Купа на нациите, част от 4-дневната надпревара по конен спорт на базата „Ген Крум Лекарски“ в Божурище. Състезанието беше квалификация за европейския шампионат, с височина на препятствията 145-160 сантиметра и награден фонд 75 000 евро. Участваха..

публикувано на 20.06.21 в 18:12
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов ще участва в квалификациите на Откритото първенство на Великобритания

Димитър Кузманов ще участва в квалификациите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.  Това стана факт, след като канадецът Милош Раонич отказа участие в надпреварата. Неговото място в основната схема ще бъде заето от португалеца Педро Соуса, което означава, че Кузманов, който бе първа резерва в листата на чакащите за квалификациите, също се..

публикувано на 20.06.21 в 11:46
Веселин Великов е новият старши треньор на Етър

Веселин Великов застана начело на Етър

Веселин Великов е новият старши треньор на Етър, съобщи председателят на УС на клуба Деян Куздов.  Двете страни се споразумяха и подписаха договор, а утре Великов ще изведе „болярите” за първа тренировка.  Целта, поставена пред него, е завръщане в Първа лига още през новия сезон.

публикувано на 20.06.21 в 11:05

Цветана Пиронкова отпадна на полуфиналите в Нотингам

Цветана Пиронкова отпадна на полуфиналите на турнира на турнира по тенис на трева на ITF в английския град Нотингам с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство. Пиронкова се отказа след края на първия сет срещу Арина Радионова (Австралия), спечелен с 6:4 от съперничката.

публикувано на 20.06.21 в 06:29