Манчестър Сити бие в Нюкасъл с хеттрик на Феран Торес

Феран Торес бележи последния гол.

Новият шампион на Англия Манчестър Сити и Нюкасъл сътвориха истинско зрелище в среща от 36-ия кръг на Премиър лийг. "Гражданите" спечелиха с 4:3, след като на два пъти бяха в ролята на догонващи. Феран Торес реализира първия си хеттрик за отбора на Джосеп Гуардиола, а Сити записа 12-и пореден успех на чужд терен, което е нов рекорд в елита на английския футбол.

Голямата новина обаче беше появата под рамката на Скот Карсън. 35-годишният страж излезе в мач от Премиър лийг за пръв път от 2011 година насам. Предишният му двубой в елита беше с екипа на Уест Бромич, а съперник отново беше Нюкасъл. Оттогава изминаха точно 3645 дни, което е рекордна пауза между два мача на един футболист в Премиър лийг. Днес той дебютира за "гражданите".

В 25-ата минута Емил Крафт засече с глава центриране от корнер на Джонджо Шелви и изведе Нюкасъл напред – 1:0.

Петнадесет минути по-късно Манчестър Сити успя да изравни с доза късмет. Жоао Кнасело стреля изненадващо по диагонала, а топката се удари в играч на Нюкасъл и спря в мрежата на безпомощния Мартин Дубравка – 1:1.

В 42-ата първият обрат стана факт. Феран Торес засече с нестандартен удар центриране от статично положение и реализира красиво попадение, за да даде аванс на „гражданите“.

Той обаче не се задържа дълго, защото точно преди почивката се стигна до любопитен момент. При контраатака на домакините бе отсъдена засада, след като Нейтън Аке бе фаулирал Жоелинтон в наказателното поле.

Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР и стана ясно, че засада няма, така че Нюкасъл получи дузпа.

Тя бе изпълнена от потърпевшия Жоелинтон, който не остави никакви шансове на Карсън и изравни резултата в 6-ата минута от добавеното време на първата част.

Втората бе не по-малко интересна и драматична. След изтичането на първия игрови час Нюкасъл получи за втори път дузпа в мача.

Зад топката застана представилият се силно Джо Уилок и макар Скот Карсън да спаси изпълнението му от бялата точка, при добавката той не сгреши – 3:2.

Само две минути след попадението на Уилок своето второ такова в двубоя реализира Феран Торес.

Испанският национал изравни за 3:3 в 64-ата минута, а в 66-ата оформи своя хеттрик и крайното 4:3.

Стоичков поздрави волейболистките

Легендата на българския футбол Христо Стоичков поздрави от сърце волейболистките от националния ни отбор. Нашите спечелиха Златната европейска лига, след като на финала в Русе победиха с 3:1 гейма Хърватия. „Обичам ви, златни лъвици! Напълнихте ми душата! Няма по-голяма гордост от това да чуеш "Мила родино"! Благодарение на вас отново ми се..

публикувано на 21.06.21 в 06:57

Манчини след изравнения рекорд: В отбора ни всеки е първи избор

Селекционерът на Италия Роберто Манчини бе повече от доволен след успеха с 1:0 над Уелс. С него „Скуадра адзура“ спечели убедително Група А на Евро 2020 и изравни брадат рекорд. Италия записа 30 поредни мача без загуба, за да изравни постижението на легендарния Виторио Поцо в периода 1935-1939. „Виторио Поцо също така е спечелил доста трофеи, така..

публикувано на 21.06.21 в 06:52
Волейболистките ни победиха Хърватия във финала на Златната европейска лига

Волейболистките ни спечелиха Златната лига

Националният ни отбор по волейбол за жени победи с 3:1 гейма Хърватия във финала на Златната европейска лига в Русе. Така нашите спечелиха титлата в Лигата за втори път след 2018 година и се класират за Чалъндж турнира догодина, който ще бъде за влизане в Лигата на нациите през 2023 година. Мачът започна напълно равностойно, България..

публикувано на 20.06.21 в 22:16
Италия победи Уелс и спечели първа група на европейското първенство

Италия с трета победа на европейското

Отборът на Италия победи с 1:0 Уелс и спечели първа група на европейското първенство по футбол. На "Олимпико" в Рим единственият гол в мача отбеляза Матео Песина в 39-ата минута. Уелс игра половин час с човек по-малко, след като Итън Ампаду в 56-ата минута получи директен червен картон. В другата среща от групата Швейцария надигра Турция с..

публикувано на 20.06.21 в 21:24
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов започва срещу румънец на Уимбълдън

Димитър Кузманов ще играе срещу румънеца Мариус Копил в първия кръг от квалификациите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Кузманов, който дебютира в надпреварата, е 244-и в световната ранглиста. 30-годишният Копил, 221-и в класацията на АТП, участва в основната схема на Уимбълдън в предишните четири издания на турнира, но..

публикувано на 20.06.21 в 19:08
Людмила Самсонова

Людмила Самсонова спечели титла в Берлин

22-годишната рускиня Людмила Самсонова спечели първа титла в дебютния си финал в УТА. На финала на тенис-турнира в германската столица Берлин тя пласира 14 аса и надигра швейцарката Белинда Бенчич с 1:6, 6:1, 6:3. Самсонова започна колебливо и загуби първи сет, но след това стабилизира играта си и взе осем от следващите девет гейма по пътя си..

публикувано на 20.06.21 в 19:00
Матео Беретини

Матео Беретини взе трофея в "Куинс Клъб"

Италианецът Матео Беретини спечели титлата при дебюта си на турнира по тенис в лондонския "Куинс Клъб" с награден фонд 1.29 милиона евро. Водачът в схемата Беретини победи на финала представителя на домакините Камерън Нори с 6:4, 7:6(5), 6:3 за близо два часа игра. Италианецът наниза 19 аса и направи пробив в осмия гейм на третия сет, който..

публикувано на 20.06.21 в 18:58