Пиронкова в основната схема на US Open

Цветана Пиронкова
Снимка: Wimbledon.org

Цветана Пиронкова попадна в основната схема на US Open. Организаторите на последния за годината турнир от Големия шлем обявиха предварителния списък с участнички и от него стана ясно, че българката е предпоследната, която попадна в турнира на база на мястото си в ранглистата.

Именно в Ню Йорк през миналата година бе голямото завръщане на пловдивчанката. Тогава нейният защитен ранкинг бе достатъчен за място в схемата. Там тя победи Людмила Самсонова, Гарбине Мугуруса, Дона Векич и Ализе Корне, преди на четвъртфинал да отстъпи на Серина Уилямс.

Сара Ерани е единствената по-ниско ранкирана, която попада директно в основната схема. За съжаление спадът в ранглистата на Виктория Томова съвпадна с обявяването на участничките, което прави нейният шанс за директно попадане доста по-малък.

Със своята 117-а позиция в момента Томова е 13-а резерва за турнира като все пак тепърва ще се раздават поканите на организаторите, така че има теоретична възможност и втората ни ракета да не минава през пресявките.

Другата добра новина е, че с прогреса си в ранглистата Димитър Кузманов със сигурност си гарантира участие в квалификациите при мъжете, където сред поставените ще бъде Григор Димитров.

Левски отстрани рутинно Марек

Отборът на Левски се класира за осминафиналите на турнира за купата на България, след като отстрани в Дупница местния втородивизионен Марек с 2:0. "Сините" откриха рано резултата след дебютен гол на Димитър Костадинов (12), а малко по-късно Радослав Цонев удари напречната греда след красиво изпълнение от фаул. Гостите удвоиха преднината си в 32-ата..

публикувано на 22.09.21 в 14:51

Найденов определи групата от 12 играчи за световното до 21 г. по волейбол

Старши-треньорът на националния ни отбор по волейбол за младежи под 21 години Найден Найденов определи групата от 12 състезатели, които ще участват на световното първенство в България и Италия. Шампионатът на планетата е от 23 септември до 3 октомври 2021 г., а мачовете у нас ще се играят в спортна зала „Левски София“. Състав на България за..

публикувано на 22.09.21 в 14:11

Само 3500 чужденци на финала на Шампионската лига

Предвижда се да има около 3500 чужденци на финала на Шампионската лига през този сезон, който ще се състои в Санкт Петербург.  Това заяви пред журналисти представителят на УЕФА Тициано Гайер.  Руският град получи правото да домакинства на важния мач през септември 2019 година.

публикувано на 22.09.21 в 11:56

Интер оглави класирането в шампионата на Италия

Италианският шампион Интер записа четвъртия си успех през сезона, след като спечели с 3:1 при гостуването си на Фиорентина от междинния пети кръг на шампионата. “Виолетовите” направиха силна първа част и поведоха чрез гол на Сотил (23’), но след почивката “нерадзурите” заиграха значително по-добре и стигнаха до пълен обрат след попадения на Матео Дармиан..

публикувано на 22.09.21 в 08:31
Ливърпул победи като гост Норич с 3:0

Манчестър Сити и Ливърпул с убедителни победи в Купата на лигата

Носителят на Купата на лигата в Англия или "Карабао Къп" от миналия сезон Манчестър Сити се класира за 1/8-финалната фаза на надпреварата през настоящата кампания, след като победи с 6:1 Уикъмб Уондърърс на "Етихад Стейдиъм".  За осминафиналите на турнира се класира и Ливърпул, който победи категорично като гост Норич с 3:0. Евертън отпадна от..

публикувано на 22.09.21 в 06:31
Националният отбор по волейбол  на България за девойки под 18 години

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 18 години загуби от Русия

Националният отбор по волейбол  на България за девойки под 18 години загуби и втората си среща на световното първенство в Дуранго (Мексико).  Българките, водени от Атанас Петров, отстъпиха на Русия с 0:3 (9:25, 13:25, 17:25,) в мач от предварителна група D на турнира. Тази нощ волейболистките ни ще имат за съперник тима на Словакия.

публикувано на 22.09.21 в 05:20
Етър отстрани Ботев (Пд) за Купата

И Ботев (Пд) напусна турнира за Купата

Пловдивският Ботев стана третия отбор от елита, който отпадна от турнира за купата на България по футбол. „Жълто-черните“ загубиха с 0:1 след продължения като гост на втородивизионния Етър, в мач от 1/16-финалите на турнира. Двата отбора си размениха по няколко атаки, но така и не съумяха да си отбележат гол в редовното време. В самото..

публикувано на 21.09.21 в 21:20