Славия победи Левски на "Герена" с 2:1

Снимка: Спортал

Славия победи Левски с 2:1 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от първия кръг на новото ни първенство.

В 12-ата минута Томбак от Славия проби отдясно и намери Макрлиос, който стреля от разстояние в левия стълб на домакините.

Левски поведе в 16-ата минута. Боби Цонев стреля, топката рикошира в Томбак и с късмет попадна в Марин Петков, който моментално насочи топката към вратата, коженото кълбо срещна горната греда и спря в мрежата за 1:0. Попадението е негово четвърто със синята фланелка..

При първото нарушение на играч на Левски, което бе извършено от Боби Цонев, Славия изравни в 22-ата минута.. При центрирането Емил Виячки бе изпуснат от Александров и Хубчев, като от два метра прати топката в мрежата. ВАР разгледа ситуацията, но попадението беше зачетено.

Лошата новина за Живко Миланов дойде в 41-ата минута, когато капитанът Ради Цонев се строполи на земята без съприкосновение. След лекарската намеса стана ясно, че той няма да продължи и бе заменен принудително. Много активният до този момент Цонев има разтежение, а капитанската лента отиде на ръката на брат му Борислав.

В 68-ата минута Калоян Кръстев беше изведен от центъра на терена, напредна и прокара топката покрая вратаря Пламен Андреев. 2:1 за Славия.
Александър Везенков

Везенков е реализатор номер едно за успех на Олимпиакос

Александър Везенков и неговият отбор Олимпиакос започнаха с победа участието си в турнира за Купата на Гърция по баскетбол, където се завърнаха след две години пауза. Тимът от Пирея стартира директно 1/16-финалите, където отстрани Колосос Родос с 94:67. Българинът стана водещ реализатор за отбора си, като завърши срещата с дабъл-дабъл от 16 точки..

публикувано на 19.09.21 в 06:51
Италия детронира Сърбия и е на финал

Отборите на Италия и Словения ще играят във финала на европейското първенство по волейбол за мъже в Катовице (Полша). Във втория полуфинал италианците елиминираха шампиона от предишното първенство - тима на Сърбия с 3:1 (29:27, 25:22, 23:25, 25:18) пред 4500 зрители в зала "Сподек". Над всички за Италия бе Алесандро Микиелето с 23 точки (4 блока,..

публикувано на 19.09.21 в 06:15
Виктория Томова

Виктория Томова отпадна на полуфинал във Валенсия

Виктория Томова отпадна в полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в испанския град Валенсия с награден фонд 80 хиляди долара. 26-годишната българка, която бе поставена под номер 4 в схемата, загуби с 2:6, 6:7(3) от номер 7 в схемата Далма Галфи (Унгария) за час и 47 минути. Двубоят започна лошо за Томова, която допусна два ранни пробива..

публикувано на 19.09.21 в 05:42
Левски - ЦСКА 1948

Левски и ЦСКА 1948 не си вкараха гол в напрегнат мач

Отборите на Левски и ЦСКА 1948 завършиха при равенство 0:0 в мач от 8-ия кръг на Първа лига. Така, въпреки подкрепата на 8000 зрители на стадион "Георги Аспарухов", Станимир Стоилов не успя да се завърне пред домакинската си публика с победа. Домакините положиха много усилия да стигнат до пълния успех, уцелиха и гредата, но срещнаха сериозен отпор от..

публикувано на 18.09.21 в 21:42
Илиана Раева - президент на БФХГ, изгледа цялото състезание  в различните възрасти

Ансамбълът на Левски Триадица шампион при жените

Ансамбълът на Левски Триадица спечели шампионската титла при жените на проведеното в столичната зала "София" Държавно първенство за ансамбли (Елит и А категория) по художествена гимнастика. Втората позиция зае съставът на Левски Илиана, а бронзовите медали са за тима на Левски. Шестицата допълват Велбъжд и двата състава на столичния Академик.

публикувано на 18.09.21 в 21:31
Интер

Интер с категорична победа срещу Болоня

Италианският шампион Интер се развилня и буквално съсипа с 6:1 състава на   Болоня на “Джузепе Меаца” в двубой от четвъртия кръг на Серия А. За “нерадзурите” се разипсаха Лаутаро Мартинес (6’), Милан Шкриняр (30’), Николо Барела (34’), Матиас Весино (54’) и Един Джеко (63’, 68’), а единственият гол за гостите беше дело на Артур Теате (86’). С тази..

публикувано на 18.09.21 в 21:24
Лил

Отново бой на мач във Франция

Феновете на Ланс и Лил влязоха в сблъсъци на почивката на мача от петия кръг на Лига 1. Привържениците започнаха да се обиждат, след това полетяха седалки от двете страни. Фенове на Лил нахлуха на терена и се отправиха към сектора на гостите. Тогава полицията се намеси и ги спря, като се наложи да използва сила. Инцидентът идва само няколко седмици, след..

публикувано на 18.09.21 в 20:42