Меси прибира 110 млн. евро от Пари Сен Жермен

Лионел Меси

Аржентинската звезда Лионел Меси ще получи чисто поне 110 млн. евро от Пари Сен Жермен, ако изпълни тригодишния си договор с клуба, съобщи вестник “Екип”.

Изданието разкри в детайли условията на споразумението между футболиста и клуба, като тук не се включват различните клаузи за постигнати резултати и изиграни мачове.

За всеки един от тези три сезона нападателят ще взима по 30 млн. евро под формата на заплата, като по милион от тази сума ще е във формата на криптовалута.

Аржентинецът не получи никакъв бонус за самото подписване на договора, но ще се радва на такъв за лоялност в размер на по 10 млн. евро, но само след втората и третата години, ако остане.

Така сметката му ще набъбне с 30 млн. след първия сезон и с по 40 млн. след следващите два.

Точно 40 млн. трябваше да бъде чистото му възнаграждение в Барселона, ако беше подписал нов договор.

Преди това Меси получаваше по 61 млн. евро.

Юлия Барсукова ще е треньор на сестри Аверини на СП в Япония

Олимпийската шампионка от Сидни 2000 Юлия Барсукова ще пътува на световното първенство по художествена гимнастика в японския град Китакюшу като личен треньор на Арина и Дина Аверини. Това съобщи за ТАСС президентът на руската федерация и старши треньорът на националния отбор Ирина Винер-Усманова. Световното първенство ще се проведе в..

публикувано на 22.10.21 в 14:51

Резултати и голмайстори в Лига на конференциите

В третия кръг на груповата фаза в турнира Лига на конференциите. ЦСКА София загуби от Зоря с 0:1 на "Васил Левски" . В същата група С норвежкият Бодьо/Глимт хвърли бомбата срещу Рома и го разгроми с 6:1.  Резултати и голмайстори:    Група „А“: ХИК - Макаби Тел Авив  0:5 / 0:1  Габи Каниковски 28',  0:2  Стипе Перица (дузпа) 49',  0:3  Габи..

публикувано на 22.10.21 в 06:05

Резултати и голмайстори в Лига Европа

В групата на Лудогорец Мидтиланд и Цървена звезда завършиха наравно - 1:1. Седем гола паднаха в мача между Спарта Прага и Лион (3:4), в който българинът Мартин Минчев имаше участие в изработването на два от головете за чешкия тим. Резултати и голмайстори:  Група "А"  Спарта Прага - Лион 3:4 1:0 Лукаш Хараслин (4), 2:0 Лукаш Хараслин (19),..

публикувано на 22.10.21 в 05:59
Стойчо Младенов

Стойчо Младенов: Скандални съдийски ситуации!

Аплодирам състезателите за първото полувреме. Това заяви наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов на пресконференцията си след загубата от Зоря с 0:1 на Националния стадион „Васил Левски“. „Много силно полувреме, да, просто една частица от секундата не ни достигаше в завършващата фаза, за да постигнем така желаната победа, но не успяхме. През второто..

публикувано на 22.10.21 в 05:50

Зоря излъга ЦСКА София

Отборът на ЦСКА София намали до минимум шансовете си да се класира за елиминациите на Лигата на конференциите, след като загуби от украинския Зоря (Луганск) с 0:1 у дома в третия си мач от груповата фаза на турнира. На Националния стадион "Васил Левски" "червените" не успяха да се възползват от преимуществото си през първото полувреме и в..

публикувано на 22.10.21 в 00:00

Уилиам Чолов донесе нов финал на Европейското по бокс

Уилиам Чолов донесе втори финал за българския бокс от Европейското първенство за младежи в Будва, Черна гора. Той последва Радослав Росенов (60 кг) и в събота ще атакува титлата на шампионата на Стария континент. Националът успя да преодолее съпротивата на корав съперник, в лицето на сърбина Рашко Симич. В категория до 75 килограма двамата..

публикувано на 21.10.21 в 22:34

Норвежци нанесоха тежка загуба на Рома и Моуриньо

Жозе Моуриньо претърпя най-тежката загуба в кариерата си на треньор, след като неговият Рома бе разгромен с 1:6 в гостуването си на Будьо/Глимт в мач от Група С на Лигата на конференциите. Ерик Ботхайм се превърна в герой за шампиона на Норвегия, като отбеляза два гола в 8-ата и 52-ата минута, а направи и три асистенции. Освен него се разписаха и..

публикувано на 21.10.21 в 22:14