Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Рубльов продължава напред, Шварцман отпадна в Мелбърн

Андрей Рубльов

Поставеният под номер 5 в основната схема Андрей Рубльов се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като елиминира Ричардас Баранкис от Литва с 6:4, 6:2 и 6:0.

Рубльов успя да стигне до ранни пробиви във всеки от сетовете и не загуби подаването си нито веднъж.

Следващият му съперник е Марин Чилич.

Хърватинът се класира за третия кръг след победа с 6:2, 6:3, 3:6 и 7:6 над Норберт Гомбош от Словакия.

Чилич, който е поставен под номер 27 в Мелбърн, спечели убедително първите два сета, но загуби третия.

Двамата сервираха много стабилно в четвъртата част, но опитът на Чилич си каза думата и той ивзе тайбрека с 8:6.

От турнира отпадна Диего Шварцман, който бе надигран от Кристофър О'Конъл с 6:7, 4:6 и 4:6.

Това е най-голямата победа в кариерата на 175-ия в света австралиец, който участва в Мелбърн с "уайлд кард".

АЗ Алкмаар - ПАОК

Съперникът на Левски в Европа с реми срещу нидерландци

ПАОК (Солун) завърши наравно 2:2 с АЗ Алкмаар в контрола. Съперникът на Левски във втория квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите дръпна набързо в резултата с 2:0. За гърците се разписаха Андрия Живкович в 5-ата минута и Янис Каргас в 13-ата минута. Вторият, който е бивш играч на "сините", бе привлечен преди броени дни от ПАС Янина...

публикувано на 07.07.22 в 06:24
Шампионска лига

Малко голове в европейските клубни турнири по футбол

Слаборезултатни срещи се получиха в европейските клубни турнири по футбол в сряда вечерта. Резултатите от първите мачове в първия квалификационен кръг на Шампионската лига: Бодьо/Глимт (Норвегия) - Клаксвик (Фарьорските острови) 3:0 ХИК Хелзинки (Финландия) - РФС (Латвия) 1:0 Дюделанж (Люксембург) - Тирана (Албания) също 1:0 А нулеви равенства..

публикувано на 07.07.22 в 06:20
Рафаел Надал

Рафаел Надал полуфиналист на Уимбълдън след 5-сетов мач

Рафаел Надал да се класира за полуфиналите на Уимбълдън след 3:6, 7:5, 3:6, 7:5 и 7:6 (4) над Тейлър Фриц (САЩ). Повече от 4 часа бяха необходими на рекордьора по титли от Големия шлем, за да постигне успеха над поставения номер 11 в схемата на турнира. Надал имаше медицински проблеми по време на първия сет, но за пореден път показа характер и..

публикувано на 07.07.22 в 06:02

ЦСКА София привлече хаитянин

ЦСКА София подсили атаката си с нападателя Дюкенс Назон. Ръководството финализира преговорите с досегашния клуб на играча „Кевии Руан“ и откупи правата му. Французинът премина днес успешно медицински прегледи, а в четвъртък ще се включи в сутрешната тренировка на новите си съотборници. Назон е кадър на школата на Лориан, но първите си..

публикувано на 06.07.22 в 21:16
Виктория Томова

Виктория Томова ще играе четвъртфинал в Бостад

Първата ракета на България Виктория Томова се класира на турнира за четвъртфиналите на червени кортове в Бостад (Швеция) от сериите УТА 125 с награден фонд 115 хиляди долара.  Томова победи с 6:2, 3:6, 6:2 туркинята Ипек Йоз за 98 минути игра. За място на полуфиналите българката ще играе срещу номер 127 в света Михаела Бузарнеску от Румъния...

публикувано на 06.07.22 в 20:19

Кириос отвя Гарин за първия си полуфинал в "Големия шлем"

Ник Кирьос се класира за полуфинал на “Уимбълдън”. Австралиецът достигна за първи път в кариерата си до подобен етап в турнир от "Големия шлем“, след като надигра Кристиан Гарин (Чили) с 6:4, 6:3, 7:6 (5) за 2 часа и 15 минути. До този момент той имаше два четвъртфинала (на “Уимбълдън” през 2014-а и на Откритото първенство на Австралия през..

публикувано на 06.07.22 в 20:08

Септември (София) продаде нападател в Унгария

Нападателят на Септември (София) Марио Илиевски ще продължи кариерата си в Кишварда. Днес унгарският тим, който завърши на второто място през изминалата кампния, официално обяви трансфера. Подробности за платената сума и продължителност на контракта не се съобщават. В Кишварда Илиевски ще носи номер 40 на гърба си. За Септември (София)..

публикувано на 06.07.22 в 19:43