Това мнение изрази пред БНР Стефан Янев, лидер на "Български възход". Той акцентира върху позитивната кампания, която партията е водила.
"Надявам се да бъдем част от коалиция, която ще дава решения, а няма да се занимава с остри думи и обиди към останалите."
По-скоро "да" – така Янев отговори на въпрос дали ако третият мандат отиде при тях, биха направили опит да съставят правителство.
"За мен моралът не е клише", посочи лидерът на "Български възход" относно идеята си за своеобразен "морален борд", който да следи политическото поведение на народните представители от партията.
"След като има мобилизация, е война и тази война може да ескалира много неприятно за всички онези, които не разбраха посланието какво означава специална операция", каза Стефан Янев за ситуацията в Украйна.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Депутатите включиха в програмата си четири проекта на декларации, свързани със ситуацията в Република Северна Македония (РСМ). Първата е във връзка с ескалиращите агресивни антибългарски прояви в страната, която е с вносител Десислава Атанасова от ГЕРБ-СДС. Втората касае гражданите на Северна Македония с българско самосъзнание ,..
"Много малко училища в страната могат да се похвалят с хор, какъвто имаме в нашето училище". Това каза пред БНР Александър Митев, композитор и учител в 32 СУ "Св. Климент Охридски" в София, диригент на училищния хор, създаден през 2018 г. Близо 100 деца пеят в хора на 32-ро училище, разделени в две формации - джуниър състав и концертен състав...
От днес в Ловеч започват проявите, посветени на 150-годишнината от гибелта на Апостола на Свободата Васил Левски, която ще почетем на 19 февруари. Именно в Ловеч Левски създава първия революционен комитет. Именно край Ловеч, в село Къкрина, Апостола е заловен и затова един от центровете на отбелязването на кръглата годишнина от гибелта на..
Парламентарните групи направиха декларации по повод днешния първи февруари, ден за почит на жертвите на комунизма, избити от Народния съд. Паметта им бе почетена и с минута мълчание в пленарната зала. Депутатите от БСП не присъстваха в залата. Днес се навършват 75 години от един от най-кървавите дни на този период от историята ни. Този ден на..
Изтича първоначално обявеният срок от една седмица за частично бедствено положение в карловските села Каравелово и Богдан. Там се наложи пак да се изгребват наноси от местните реки, защото имаше ново свличане от високите части и се повиши нивото на водата. Колкото се налага, толкова ще остане в двете села техниката, увери в понеделник пред БНР..
Традиционният фермерският фестивал „Произведено във фермата“, който се провежда всяка сряда пред министерството на земеделието, днес ще премине под знака на Трифон Зарезан, съобщават организаторите на събитието. Те обещават дегустации на вино и състезания с награди , в които ще се включат всички желаещи. Фермерският пазар е мястото,..
"Магистрала "Хемус" до тунела при Правец продължават отделни участъци да се нуждаят от ремонт. Надявам се държавата да положи необходимите усилия - не просто да го построим и забравим за него. Необходима е поддръжка. Не бива никога повече да допускаме пътища да стигат до такова състояние, че години наред след това да не можем да ги ремонтираме "...
Еврокомисарят по разширяването Оливер Вархеи ще се срещне тази седмица в Брюксел с българи от Република Северна Македония . Това съобщи пред БНР..
Приемането на България в еврозоната ще генерира допълнителна инфлация не само от индексацията на потребителските цени, но и в дългосрочен план от..
" Ако вървим по нишката, че един ударил друг, а той му отвърнал, училището ще се превърне в една своеобразна римска касапница ". Това заяви пред БНР..