В Турция започна гласуването на втория тур на президентските избори. Очаква се турският президент Реджеп Тайип Ердоган гласува в Истанбул, а неговият съперник - кандидатът на опозиционния Национален алианс Кемал Кълъчдароглу, в Анкара.
Председателят на Висшата избирателна комисия (ВИК) на Турция Ахмет Йенер, съобщи, че изборният процес в страната протича спокойно и безпроблемно. Йенер подчерта, че в сравнение с първия тур на президентските избори на 14 май, сега на балотажа резултатите могат да бъдат обявени по-рано.
"На изборите на 14 май участваха кандидатите и политическите партии, за това смятаме, че днес резултатите ще бъдат получени по-бързо, защото сега се състезават само кандидатите за президент." Това каза на пресконференция в Анкара, председателят на Висшата избирателна комисия на Турция Ахмет Йенер.
На първия тур от президентските избори на 14 май по-малко от половин процент не достигна на действащия държавен глава Реджеп Тайип Ердоган да спечели.
Днес на балотажа над 64 милиона турци имат право да гласуват. Избирателните секции в страната бяха отворени в 8 ч.
Ще бъде осигурена засилена охрана и контрол в навечерието на Коледните и Новогодишни празници в Кюстендил и общината, на местата, където ще бъдат организирани тържества и празнични изяви, посещения в увеселителните заведения. Това беше обсъдено на среща на ръководството на Областната дирекция на полицията и екипа на новоизбрания кмет на Общината..
Позицията на здравната парламентарна комисия по задвижената процедура за отстраняване на директора на болница Пирогов е ясна. Това коментира председателя на парламента Росен Желязков и допълни, че тя е в подкрепа на това, кадровите решения особено в структуроопределящи болници да минават през съгласуване между формациите подкрепящи кабинета. За..
Обединеното кралство е дало на Руанда допълнително още 100 милиона паунда тази година като част от сделката си за депортиране на търсещи убежище там. Плащането е извършено през април, посочва сър Матю Райкрофт, висш държавен служител на Министерството на вътрешните работи, в писмо до депутатите, след като 140 милиона паунда вече бяха изпратени..
Около 20 см е образуваната снежна покривка в курорта Пампорово, снеговалежът продължава. Тази сутрин измерената минимална температура е минус 6 градуса. Все още не е уточнен денят на откриването на ски сезона в Пампорово, но при благоприятни метеорологични условия прогнозите са за края на следващата седмица. Ранните резервации показват повишен..
Много висока заетост през есента отчитат от туристическия бранш в Банско и се надяват на силен зимен сезон. Седмица преди официалното откриване на зимния сезон в Банско, студентите поставят началото на празничната атмосфера . Много от тях пристигнаха още вчера и посрещнаха осми декември в десетките механи, ресторанти и нощни клубове. Много..
Около 350 основни хранителни и битови стоки ще има в "електронната кошница“ в Кипър, която е част от антиинфлационните мерки на правителството в подкрепа на потребителите. Законът за нейното създаване и функциониране влиза в дневния ред за гласуване в пленарната зала на парламента днес. Кипърската електронна кошница /e-kalathi/ обхваща три категории..
Цвета Рангелова от "Възраждане" коментира в Народното събрание участието на финансовия министър Асен Василев на заседанието на Съвета на финансовите министри от ЕС, в чиято програма е включена и темата за приемането на България в Европейския валутен механизъм. Според нея страната ни не изпълнява критериите, а стремежът към Еврозоната е заради..
След бурни спорове Комисията по отбрана подкрепи предложението България да предостави на Украйна неизправни и с отпаднала необходимост зенитно-ракетни..
Дефицитите на нашите ученици ще се преодолеят с години работа и сериозни реформи, за които е необходим широк политически консенсус. Това обясни пред..
" Място за паника в българския народ няма. Правителството е стабилно. Ще вземе да си изкара пълния мандат, както е тръгнало. Но ще бъдем свидетели на..