За поредна масирана руска атака с дронове над Одеса съобщи кметът Генадий Труханов в приложението Telegram.
20 дрона са били изстреляни от акваторията на Черно море, информират местните канали
Регионалните власти призоваха гражданите да останат в бомбоубежищата до отбой на тревогата.
В своето вечерно обръщение украинският президент Володимир Зеленски съобщи, че предстои да обсъди с всички партньори увеличаване на доставките с въоръжение за отбраната на страната.
Часове по-рано руският президент Владимир Путин предупреди, че Русия може да завладее град Суми в Украйна. В изявление пред международния икономически форум в Санкт Петербург Путин оправда тази възможност с атаките на украинските войски през границата.
"Дълбочината на буферната зона по границата е до 10-12 километра. По нататък е град Суми, областният център. Нямаме за задача да завладяваме Суми, но по принцип не изключвам тази възможност", каза руският президент.
До нападението на Русия над Украйна през 2022 година Суми имаше повече от четвърт милион жители. Градът и областта не са сред областите в Източна и Южна Украйна, за които Руската федерация претендира официално.
Като сериозен риск за националната сигурност на България се отчита евентуален провал на приемане на еврото от първи януари догодина. Това е било отчетено от представител на една от службите у нас пред депутатите от ресорната комисия. Председателят на комисията Атанас Атанасов обясни още: "Защото ние формално сме приети, но в крайна сметка..
Министерството на отбраната готви доклад за това как да помага в гасенето на пожари. Това каза министърът на отбраната Атанас Запрянов. Докладът е бил поискан от премиера. "Бяхме ангажирани с около 40 военнослужещи в Търново, с 2 хеликоптера. Там е овладяна ситуацията. Сега имаме един модул, който е в Сливен. Готвим се за сезона на пожарите. Той вече..
Преговорите за присъединяване към Европейския съюз не трябва да става по силата на геополитически предпоставки, а след като бъдат изпълнени поетите ангажименти към Брюксел - така председателят на Парламента Наталия Киселова отговори на въпрос на БНР кога е възможно Скопие да започне преговори за присъединяване към ЕС: "Усилията на нашите..
"Продължаваме промяната-Демократична България" убеждаваха Антикорупционната комисия да има разследващи функции и сега виждаме плодовете от труда им. Кметът на Варна и още трима - задържани за срок до 72 часа Във Варна протестират в подкрепа на кмета Благомир Коцев (СНИМКИ и ВИДЕО) Коя е обществената поръчка, довела до сигнал срещу кмета..
3472 е броят на проектите на общините по инвестиционната програма, записана в Бюджет 2025. Това стана ясно при планираното гласуване на актуализацията й в бюджетната комисия в Народното събрание. Общо тази година по програмата са предвидени над 1 милиард и 600 милиона лева. Заместник-министърът на финансите Кирил Ананиев обясни..
До края на годината правителството ще пренасочи 60 милиона лева за военната индустрия, съобщи вицепремиерът Томислав Дончев пред депутатите от Комисията по европейските въпроси и контрола на европейските фондове: "Предвид капацитета, който имаме в софтуер, електроника, машиностроене, мехатроника, оптика, ние трябва да положим усилията да..
Премиерът на Република Северна Македония Християн Мицкоски нарече днес българския министър на външните работи Георг Георгиев "момче", пратено да се закача с него от някой, който според Мицкоски ръководи правителството ни от заден план. Но това било също като мишка да се закача с лъва. Мицкоски беше попитан как ще реагира на интервю на..
ПП ще подкрепи вота на недоверие срещу правителството на Росен Желязков за провала му в сектора на околната среда и несправяне с екологичната..
Глътка лимонада, усмивка и кауза, която стопля душата. Така може да се опише инициативата "Лимонада с кауза", зад която стоят не бизнесмени, а деца с..
Брюксел и влизането на България в еврозоната не гарантират пълен мандат на правителството. Другото е, че ГЕРБ и ДПС-НН имат пълен контрол на..