"Много внимателно се запознах с позицията на лидера на ГЕРБ г-н Бойко Борисов и споделям неговата оценка, че настъпи преломен момент за управлението на България" - това се казва в позиция на лидера на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски.
И още: "Момент, от който зависи това дали ще имаме една стабилна и сигурна държавна власт или ще позволим на интриганти, панаирджии и мераклии да хвърлят страната в поредните предсрочни избори. И не защото се страхуваме от избори - напротив и ние го доказахме.
А защото "ДПС-Ново начало" е на висотата на отговорността към хората, към държавата. И затова неизменно продължаваме да подкрепяме правителството на Росен Желязков, въпреки че нямаме нито един министър, заместник-министър или какъвто и да е пост в изпълнителната власт.
Съгласен съм, че има нужда от преформатиране на управлението. С ясна отговорност на всеки един от участващите политически субекти.
Затова заявявам, че сме готови да поемем своята отговорност.
Още тези дни ще излъча преговорен екип и очаквам покана от г-н Желязков, както бе заявено от г-н Борисов в неговото изявление, както и от представителите на другите партии в управляващата конструкция за разговори.
Защото, още веднъж подчертавам, за нас най-важни са хората, най-важна е България. И ще поемем тази отговорност, защото сме на прага на влизането ни в еврозоната, на прага на приемането на първия бюджет в евро, който трябва да отговори на всички очаквания и ангажименти към хората — за по-добри възнаграждения на учители, лекари, полицаи, военни, горски служители и земеделските служби, уязвими групи, ангажименти към общините, за осигуряване на по-добър живот на хората, ангажименти към младите хора и децата, към студентите, към възрастните и социално слабите.
Защото няма да оставим България в ръцете на фалшиви спасители като Радев, на лъжедемократи и виртуални измамници като ПП-ДБ, които са готови да пожертват всичко - и гражданския мир и демокрацията, в името на собствените си болни амбиции.
А що се отнася до поста председател на Народното събрание, демократичната традиция е той да бъде за най-голямата политическа сила и това е ГЕРБ. Затова заявявам нашата готовност да подкрепим определения от ПП ГЕРБ и нейния председател г-н Борисов за председател на Народното събрание на Република България", пише Делян Пеевски.
Над 1500 вътрешни полета бяха отменени от американските авиокомпании в първия ден от седмицата. Това е поредният ден за транспортни затруднения за американците, причинени от ограничаването на капацитета на 40 от най-големите летища в САЩ заради кризата с финансирането на държавната администрация. Освен отменените полети има и големи закъснения..
В Пазарджик се заформя нов скандал, този път свързан с конкурса за нов облик на градския пазар. Странното е, че в този местен проект участват 67 международни проектантски компании от цял свят и едва шест български. Още по-странното е, че всички чуждестранни оферти, които идват от пет континента, са подадени "на ръка", в рамките на час, в..
Председателят на Би Би Си (BBC) Самир Шах се извини за "грешка в преценката" относно редактирането и монтирането на реч на Доналд Тръмп, излъчена в предаването "Панорама". В резултат на нарушаването на редакционната политика на корпорацията за безпристрастност, снощи генералният директор Тим Дейви и директорът на Новините Дебора Търнес подадоха оставки...
Фестивалът "10. 11" отваря пространства за диалог по темата за комунизма, прехода и настоящето, каза в интервю пред БНР политологът Луиза Славкова, основател на Фондация "Софийска платформа". Фестивалът е по случай навършването днес на 36 години от 10 ноември 1989 г. и падането на режима. "И съм развълнувана, че във форматите за..
Бившият президент на Франция Никола Саркози е освободен от затвора, където прекара 20 дни, след като беше осъден по т.нар. "либийска афера". Съд в Париж разглежда молбата за освобождаване от затвора на Никола Саркози Бившият френски президент Никола Саркози излиза от затвора Никола Саркози напусна затвора "Санте" след решението на..
Българската народна банка съвместно с Европейската централна банка подготвиха информационни материали, предназначени за запознаване с дизайна и защитните елементи на евробанкнотите. На специално изготвен плакат са обозначени най-важните защитни елементи на евробанкнотите. Също така на на сайта на ЕЦБ може да бъде намерен клип и визуализация на..
Двама бивши полицаи, обвинени, че са ескортирали пиян и дрогиран шофьор, причинил тежка катастрофа със загинал френски гражданин преди три години, бяха оправдани по всички обвинения. Софийският градски съд призна за невинни Любка Гечева и Георги Малински по обвинението в длъжностно престъпление, а Малински и за получен подкуп. Съдът оправда..