От 6 октомври до 11 декември 2018 г. ще се проведе дванайсетото издание на фестивала "Изкуството на барока", което ще продължи традицията да дава шанс на българската публика да се срещне с някои от най-изявените изпълнители на барокова музика в Европа.
По-нататък в програмата са заложени още интересни концептуални проекти с участието на изключителната певица Ема Къркби, виртуозния блокфлейтист от Холандия Ерик Босграаф, чембалиста Алесандру Пиану, Бароковия оркестър на Европейския съюз с ръководител прочутата Амандин Бейер - цигулка. На сцените по време на фестивала ще се представят и български музиканти, специализирали исторически информирани практики: Явор Генов - лютня, Сабина Йорданова - бароков фагот, Василий Илисавски - хамерклавир и мн.др.
Интересни подробности за солистите и програмата на фестивала "Изкуството на барока 2018" разказа в предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт" артистичният директор Зефира Вълова. Чуйте в звуковия файл, а втората част на интервюто очаквайте на 9 октомври след новините в 21 часа по програма "Хоризонт".
Тази вечер трупата на балет "Арабеск" ще представи на сцената на Музикалния театър първата си за сезона премиера - три танцови миниатюри, обединени от заглавието "Вива ла класика". Заглавието подсказва посоката, в която се насочва "Арабеск". Три заглавия от големия класически репертоар - "Лебедово езеро" от Чайковски, "Дон Кихот" от Рихард Щраус и..
"Магията на Изтока" е изложбата живопис на Силвана Пападами, която вече може да бъде разгледана в галерия "Еритаж". Темата ѝ е свързана с мистиката на..
Белодробният карцином остава една от водещите причини за онкологична смъртност в световен мащаб, въпреки напредъка в медицината и разнообразието от..
Световноизвестният певец, композитор и продуцент Пласидо Доминго - младши, син на прочутия испански тенор, представя през март за първи път в България..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg