Промените в Изборния кодекс по време на протести и в краткото време преди предстоящите избори коментират гостите на предаването "Законът и Темида" Християн Митев, зам.-председател на правната комисия в НС от "Обединени патриоти", и Орлин Колев, преподавател в Юридическия факултет на СУ „Свети Климент Охридски“.
"Тези промени целят да обезпечат следващото провеждане на избори, било редовни, било предсрочни. Идеята беше да се улесни всеки гражданин да може да се възползва от правото си на глас – било чрез машини, било с хартиена бюлетина. Хората сами ще избират как да гласуват, ако искат да си гарантират честност на изборите, коментира Християн Митев и изтъкна, че –
Всички практики, които изкривяват изборния процес, се случват още преди влизането в изборната секция."
През тази седмица беше планирано в парламентарната комисия по културата и медиите да бъде обсъден проектът за промени в Закона за радиото и телевизията, внесен от Министерския съвет. Измененията предвиждат нов принцип на финансиране на БНТ и БНР . Предлага се те да получават трансфер от държавния бюджет. С проекта за промени се отменят..
За законодателната политика на България и качеството на законодателството? За съдебната реформа и доверието в съдебната система. Какво трябва да се направи, за да се повиши доверието на гражданите в правосъдието? Анна Александрова – председател на парламентарната комисия по правни въпроси гостува в "Законът и Темида" и разяснява приоритетите на..
С онлайн събитие на 26 февруари се представят резултатите от изследването “Колко обществени са обществените медии". То е базирано върху анализ на информационно съдържание, предоставяно от БНТ1 и от програма „Хоризонт“ на БНР. Наблюдавани са предаванията – “Референдум“, “Панорама“, “Денят започва“ с Георги Любенов на БНТ1. Както и..
Село Бърдарски геран в Северозападна България, заселено с банатски българи. В началото на 20 век част от тях се изселват в Аржентина в търсенето на по-добър живот. Такъв е случаят и на шестте сестри Радкови. Едната от тях – Роза, заминава със съпруга си за Америка, както са казвали тогава. Другите остават в селото. Някъде през 1965 година по един човек,..
26 февруари е Международният ден на бавните обороти или празник на спокойствието. Какво губим, когато бързаме? Темата коментира в “Нашият ден“ психиатърът д-р Цветеслава Гълъбова : “Всеки човек избира как да премине през живота си – на бавни или на бързи обороти. Вероятно бързият ще стигне по-бързо до целта, но пък ще пропусне..
"Много често получавам критики, най-вече от среди, близки до властите, че се всява едва ли не някаква разнопосочност на мнения и коментари, но аз помня, че..
Отличниците в българската университетска рейтингова система ще бъдат наградени на церемония, организирана от в. “24 часа“. Вестникът ще представи..
Трите класически особено опасни инфекции, според епидемиологията, на този етап са холера, чума, жълта треска. В миналото към тях се прибавяше и едрата шарка,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg