Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Академията за лични финанси – за умното управление на парите

Финансовото здраве е от основно значение за благосъстояние на всеки човек и семейство. Набор от знания и умения, с които да боравим с парите си, да ги инвестираме, да се застраховаме от различни неблагополучия, да се осигуряваме за старини или болест – важни познания, които липсват на много част от хората. 

Тази година е осмото издание на Академията за лични финанси и инвестиране. Експерти-практици са лектори, стартира на 7 ноември 2020 г. и е разделено на 10 модула. Академията ще се проведе в 2 поредни уикенда 7, 8, 14 и 15 ноември 2020 година. Предвидени са 4 практически работилници, в които се работи по създаването на финансов и инвестиционен план. Академията предлага здрава основа от знания, получени директно от извора – успешни експерти в съответните области, както и подкрепа в първите стъпки в света на финансите. Тя е катализатор за действие за достигане на финансова свобода. 

Стойне Василев, независим личен финансов консултант, инвеститор и собственик на най-популярния сайт за лични финанси в България – SmartMoney.bg, автор на бестселъра „Умни пари“, както и председател на Управителния съвет на Българската асоциация на личните финансови консултанти (БАЛФК), обяснява повече в ''Нашият ден'':

"За първи път Академията е онлайн. Това не е само в нашия бранш. Първо, ще включим базовите знания – как да си направим един бюджет в семейството, как да разпределим парите, за да ни стигнат, как може с по-малко средства да управляваме ефективно парите си, а разходите ни да са под контрол. Може да звучи много лесно, но опитът ми показва, че много малко наши сънародници знаят за какво им отиват парите. Само знанието за това не е достатъчно, но на тази база можем да вземем по-добри и по-информирани решения – за какво отиват парите ни, можем ли да ги оптимизираме... Особено в тази тежка година."




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Виртуални игри: Наистина ли са вредни?

В рубриката „Време за наука“ на предаването "Нашият ден", Никола Кереков подчерта някои неочаквани ползи от компютърните игри, като постави в центъра на вниманието си широкия спектър от аспекти, които обхваща тази индустрия. Подчертавайки, че гейминг индустрията е истински мастодонт, Кереков изтъква значителните печалби, които тя генерира...

обновено на 23.04.24 в 13:24

Стоян Ставру: Близостта до човека формира мнението за правата на даден вид животно

Нашият вид Homo sapiens има невероятно влияние върху биомасата на планетата. При това, докато човешката популация съставлява само 0,01% от общата биомаса на Земята, е впечатляващо как той е оказал толкова голямо влияние върху екосистемата. Според последните изследвания, водени от международни научни екипи, човешкият вид е причинил значително..

обновено на 23.04.24 в 12:27
Александър Кашъмов

Свободата на словото и достъпът до информация – какво е новото?

Световният ден на книгата и авторското право е повод за сериозно размисляне за свободата на словото и достъпа до информация . В ефира на "Нашият ден" гостува адв. Александър Кашъмов, чийто ангажимент по отношение на правата на човека и свободата на изразяване е безспорен. Кашъмов подчертава значението на свободния достъп до информация за..

обновено на 23.04.24 в 11:08

Антон Митов представя: българския диджей Dr. Feelgroove

Dr. Feelgroove (д-р Фийлгрув) е диджей и продуцент. Той започва да миксира музика през 1993 г. и от тогава тя играе ключова роля в живота му, а партитата в клубове и работата в студио са неговата сцена за изява. Антон Митов за по-кратко и по-пряко преминава през Мианмар, Индия и Куба, за да попита своя гост може ли диджейството, освен да забавлява,..

публикувано на 23.04.24 в 10:03

Конкурсът "Граждански будилник" – среща между екоактивизма и изкуството

Според тревожните данни днес над 55% от хората на планетата живеят в  градове, като превръщат градската среда в основен свой хабитат. Очаква се до 2050 г. този процент да се увеличи до 68%. България не прави изключение от тази тенденция. С бързото застрояване и липсата на устойчиви решения природата в градовете все повече остава на заден план,..

публикувано на 23.04.24 в 09:18