Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Шпионската история „Някой трябва да плати“ се пренася от аудиосериала в книга

Снимка: ciela.com

Първият български аудиосериал „Някой трябва да плати“ оживява в книга, със специално допълнение и ново име. Шпионската история на Богдан Русев, която разказва историята на Майкъл от Ексклузивната компания за персонализирани решения в областта на си­гурността, вече е със заглавие „P.S. Някой трябва да плати“ и може да се чете и препрочита.

„Основната разлика в книжното издание, основната причина то да съществува, е този текст, който аз написах, който го няма в аудиосериала и който всъщност тийзва началото на следващите приключения на някои от основните главни герои“, обясни в „Артефир“ авторът на оригиналния, остроумен и екстремен сюжет. Той е в стила на „Бандата на Оушън“, но е поръсен и с щедра доза „Мисията невъзможна“ и щипка от романите за „Агент 007“.

Историята в „P.S. Някой трябва да плати“, инспирирана от аудиосериала, е замислена в три части, две от които предстоят да бъдат написани. Богдан Русев вече има идея какво точно ще се случи в тях. Според него единственият начин да се раждат адекватни жанрови истории за България е да започнем самите ние да ги създаваме.

„В тези измислени истории, в които героите преживяват приключения и накрая доброто побеждава, имаме възможност поне за малко да се откъснем от реалния свят, в който това, за съжаление, се случва много по-рядко. Така че това е основното удоволствие и основният смисъл да съществуват подобни истории и да бъдат слушани или четени. Съответно за мен пък това е горе-долу единствената причина да ги създавам – и аз да се почувствам за известно време в някакъв друг свят, където всичко е по-хубаво и по-логично, и по-разумно, и лошите получават възмездие, а добрите заминават към залеза с жълто Порше“, сподели още Богдан Русев. И добави: „Надявам се, че хората, които четат тази книга и мечтаят ще се почувстват по някакъв начин по-окрилени да се опитат да случат някакви мечти в собствения си живот. Поне за мен беше така, докато я пишех.“

Писателят и преводач Богдан Русев се надява и на това приключението, което ни пренася в Сан Матадор – екзотичният остров, обгърнат от информационно затъмнение, в сравнение с който „дори Северна Корея изглежда като популярна туристическа дестинация“, да се развие и в други пространства.

А защо се определя като автор-ландшафтен архитект и по какъв начин Майкъл ще потърси справедливост за миналото си в това ново книжно издание Богдан Русев разказва в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Радостин Радев

Като на филм: пътят от България до Англия на актьора и продуцент Радостин Радев

Вместо да стане полицай, какъвто си е представял, че иска да бъде, той избира да е от хората, които могат да изиграят всеки, дори човекa на реда. От школата в Симеоново до самолета, който каца в Лондон, Радостин Радев извървява пътя на самоосъзнаването и вечното усъвършенстване в преследване на влечението – актьорското майсторство. Британската..

публикувано на 24.04.24 в 16:46
Кадър от снимачния процес

Музикален клип говори за любовта на човек към родината

Предстои премиерата на музикалния клип "Оставам" на певицата Вили Русева. Сюжетът на клипа представя една история за силната и непреходна любов между човек и родина. Идеята се ражда от режисьора Борислав Костов, който от години работи по сценарий за филм за българската история – "Коси в прахта".  Самият късометражен музикален филм е продуциран от..

публикувано на 24.04.24 в 16:04

Привидният парадокс на непреходната култура

От какво зависи непреходното в културата на прехода – обобщения на културолога и филолог проф. Александър Кьосев по повод заключителната му лекция в рамките на проекта "Култура на прехода", която ще се състои днес (24 април) от 18:30 ч. в Театралната зала на Софийския университет. Проф. Александър Кьосев, директор на Културния център на..

публикувано на 24.04.24 в 11:36
Анди Готс (вдясно) и Георги Тошев

Фотографията като среща

Анди Готс неслучайно носи прякора "фотографът на звездите". Сам се хвали, че от първите си стъпки в изкуството не е снимал нищо друго, освен знаменитости. И докато в началото му се е налагало да ги ухажва за да застанат пред камерата му, днес известните сами го търсят. Фотографът печели популярност с вниманието, което отделя на личностите зад..

публикувано на 24.04.24 в 11:30

Инициатива насърчава деца в неравностойно положение да посещават театрални постановки

"60 от сърце" е благотворителната инициатива на младата продуцентска компания The Balkan Theatre Factory. На всяка нейна постановка се пазят 60 места, които се предоставят на деца от домове или деца в неравностойно положение или деца на бежанци. Първият спектакъл на компанията е "Островът на съкровищата", пиратско комедийно приключение за деца и..

публикувано на 24.04.24 в 10:10