Безработни от Босилеград вече подготвят документите си да започнат работа в предприятия в Кюстендил, каза Радко Стоянчов от екипа на културно-информационния център на сънародниците ни в Западните покрайнини. Над 30 кандидати за работа посетиха самите предприятия в Кюстендил наскоро.
Сънародниците ни, които имат българско гражданство, могат да започнат веднага работа в Кюстендил, на тях им обещават и квартира или да им плащат транспортните разходи от Босилеград до Кюстендил - 35 километра в едната посока, всеки ден. По дестинацията автобус не пътува, така че от фирмите ще осигуряват сами транспорта. За кандидатите без българско гражданство обаче е по-трудно, пояснява Радко Стоянчов:
„Които има български документи, Българско гражданство може да започва от утре. Те казаха днеска. Със Сръбски документи трябва да се уредят работни визи, но Сръбския паспорт да възможност три месеца да работят безпрепятствено в България.“
В Кюстендил най-вече се търсят шивачки, строителни работници - мъже, заварчици и в машиностроенето - мъже, както и работници с инженерно образование.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.