Пълна кошница с медали от Държавното лично първенство по кану-каяк за "Арда" Кърджали

7 медала - 1 златен, 3 сребърни и 3 бронзови, спечелиха гребците от спортен клуб по кану каяк Арда Кърджали в първите дни от държавния личен шампионат за деца, юноши и младежи в Пловдив.
При момчетата Венцислав Илков завърши втори на 1000 м и на 2000 м, и трети - на 500 м. При юношите старша възраст Галин Урумов, който е национален състезател, грабна 3 медала: златен на 5000 м, сребърен - на 1000 м и бронз - на 500 м.

В двойка момчета тандемът  Георги Ангелов и Радослав Василев се класираха трети в „Б“ финала. На едноместен каяк Никола Иванов също завоюва трето в „Б“ финала.

Гонките на Гребния каналв Пловдив продължават до неделя. Предстои шампионатът за юноши младша възраст. При двойките на тази възраст ще гребе екипажът Венцислав Илков и Мирослав Петков. Очакваме добри резултати отЕмирджан Дурали. Миналата година той спечели всички състезания, на които участва. Нещо повече, Емирджан „загря“ вчера на ДЛШ при юношите старша възраст като се нареди на трето място в едноместния каяк на 5000 м, където Галин спечели златото. Така на стълбичката се качиха двама състезатели от Спортен клуб по кану каяк „Арда“ – Кърджали.

Какви са очакванията за класиране на гребците от Арда Кърджали в събота и неделя, чуйте от треньора на отбора Янко Мандаджиев в прикачения звуков файл.
на снимката: Венцислав Илков, Янко Мандаджиев, Галин Урумов

От 292 нови случаи на КОВИД-19, 5 са в Кърджали

292 са новодиагностицираните с коронавирусна инфекция лица през последното денонощие. Направените за изминалите 24 часа PCR тестове са 4540. Разпределението по области по настоящ адрес на лицата е както следва: Кърджали -5, Благоевград - 19; Бургас - 11; Варна - 18; Велико Търново - 8; Габрово - 3; Добрич - 15; Кюстендил - 11; Пазарджик - 11; Перник..

публикувано на 11.07.20 в 19:03

Променливо време утре в Кърджали, остава топло, 30 градуса

Утре, преди обяд над планините ще бъде предимно слънчево . Около и след обяд над масивите от Западна България, а до полунощ и на изток ще се развива купесто-дъждовна облачност. Ще има локални, временно интензивни валежи и гръмотевици. Ще има условия и за градушки. Ще духа умерен и силен вятър от запад-северозапад и с него температурите ще се..

публикувано на 11.07.20 в 18:38

Проф. д-р Тодор Черкезов: Ще победим коронавируса, доброто си проправя път

Б олницата в Кърджали подсили дезинфекцията, като мярка за защита от КОВИД-19. На входа на лечебното заведение е монтирана кабина за дезинфекция от най-модерно поколение. Тунелът, който посреща болните, е снабден и с дозатор за ръчно впръскване на препарат. Д езинфектантите са проверени с оглед на избягване на алергични реакции, увери изпълнителният..

публикувано на 11.07.20 в 18:28

Нови мерки: Плажуващите на басейн на метър и половина разстояние

С новата заповед на здравния министър Кирил Ананиев се засилва контрола върху обектите на открито и басейните . При какви изисквания ще работят по време на извънредната обстановка , чуйте от Петя Ханджиева, началник отдел "Здравен контрол" в РЗИ  Кърджали ": "допълнителните противоепидемични мерки са със заповед от 30.06, те са както..

публикувано на 11.07.20 в 16:39

Ергюнал Сабри от "Арда бокс" стана републикански шампион за мъже в категория 49 кг

Ергюнал Сабри - Оги от "Арда бокс" е новият републикански шампион при мъжете в категория 49 кг. На финала на  Държавното лично отборно първенство в Благоевград той постигна категорична победа срещу представителя на домакините от "Пирин" Асен Караманов. Мехмед Чакъров спечели бронз в категория 56 кг, а Енгин Махмуд стана втори в категория до 91 кг...

публикувано на 11.07.20 в 16:20
Президентът Румен Радев направи изявление пред медиите.

Президентът Румен Радев с обръщение към нацията

"Вчерашният ден бе белязан от масови протести с искания за оставка на правителството и главния прокурор. Решението на управляващата партия да организира митинг в своя подкрепа в непосредствена близост до гражданския протест и по същото време, бе целенасочена и недопустима провокация срещу гражданския мир. В късните часове се стигна до..

публикувано на 11.07.20 в 15:47

Започва националната верига го плажен волейбол, ще играят и в Кърджали

Националната верига по плажен волейбол стартира в България през следващата седмица под егидата на федерацията.  Първият домакин е Албена между 17 и 19 юли . След това предстоят състезания в Панчарево, Варна, Бяла и Кърджали. Всички те ще бъдат за мъже и жени, като все още точният брой на участници не е ясен. Интересът към всички турнири..

публикувано на 11.07.20 в 14:43