0 градуса е измерената температура тази сутрин в 8 часа в Кърджали и Хасково, малко под нулата е в Смолян
През деня над страната ще преобладава облачно време. Още преди обяд в Западна България ще започнат валежи от дъжд, в планините над 1600 m - от сняг.
Вятърът ще се ориентира от северозапад, ще се усили и в Дунавската равнина скоростта му ще достига 10-15 m/s. С него ще нахлува студен въздух и температурите ще се понижат и до вечерта в Западния Предбалкан и по високите полета дъждът ще започне да преминава в сняг. Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, а максималните ще са в широк интервал - от 4°-6° в Северозападна България и Софийско до 12°-14° на места в Източна България, където през по-голямата част от деня ще духа юг-югозападен вятър. В Кърджалии Хасково се очаква да бъде 12 градуса, в Смолян около 10.
В планините ще преобладава облачно и мъгливо време. Още преди обяд в масивите в Западна България ще започнат валежи, които постепенно ще обхванат и планините в Централна България. Ще вали сняг, а под 1600 метра - дъжд, но вечерта със застудяването и в ниските планински части дъждът ще премине в сняг. Ще духа умерен северозападен, по билата - силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра около 8°, на 2000 метра - около 2°, но след обяд ще застудява.
По Черноморието ще преобладава облачно време, без съществени валежи. Преди обяд ще духа до умерен юг-югозападен вятър, който до вечерта ще се ориентира от запад-северозапад. Максимални температури: 12°-14°. Температурата на морската вода е 12°-13°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала с тенденция на усилване.
Наблюдаваме поредния грозен опит за внушаване на неща, които нямат нищо общо с реалността. Това каза кметът на Кърджали Ерол Мюмюн в отговор на изявление на областния председател на ДПС-ДПС Ресми Мурад, че Община Кърджали не е дала зала за отбелязване на Деня на майчиния език. Ерол Мюмюн: „Община Кърджали управлява Културния дом и има една..
Областният лидер на ДПС, Ресми Мурад, заяви, че поради натиск от кмета на Кърджали, Ерол Мюмюн, им е било отказано използването на зала за отбелязване на Международния ден на майчиния език. “Ние, на 21 януари, след решение на областния съвет направихме постъпки в Дома на културата за искане за ползване на зрителната зала на Дома на културата..
Започва ремонт на канализацията и подпорната стена до блок „Орфей Юг“ в кв.“Веселчане“ Избрана е фирма за изпълнител на ремонтните дейности на обект “Подмяна на канализация и укрепване на съществуваща подпорна стена“ до блок „Орфей Юг“ в кв.“Веселчане“ в Кърджали. Предстои сключване на договор и стартиране на ремонтните дейности. Договорът ще бъде..
Приемане на Програма за овладяване популацията на безстопанствените кучета на територията на Община Черноочене за периода 2025 г. – 2029 г. е една от точките в дневния ред на заседанието на Общински съвет. Това е написано в поканата за сесията, публикувана на интернет страницата на общинска администрация. Общо осем са точките в дневния ред, като сред..
Минималните температури ще бъдат от минус 8° до плюс 5°, в София - около минус 1°, а максималните - между 5° и 11°, в София - около 8°. Над по-голямата част от страната облачността ще е значителна, а по поречието на Дунав, в Горнотракйската низина и Източна България, включително и на морския бряг, през целия ден ще остане и мъгливо. Ще духа слаб, в..
Община Кърджали ще се стреми към прилагането на принципите на кръговата икономика и зелените практики. Това стана ясно на пресконференция, на която беше обявено началото на проект с европейско финансиране, в който общината е партньор. В неговите рамки Община Кърджали ще ревизира и адаптира стратегическия документ на общината –..
Двама души са били задържани след сутрешния протест, обявен от партия "Възраждане", около парламента. Това каза вътрешният министър Даниел Митов. Според министър Митов, полицията е действала спрямо правилата по време на протеста в събота, когато беше атакувана сградата на европейските институции в София: "Организационно, както виждате, МВР е..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478