Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БЧК започва раздваването на пакети с храни на социално слаби граждани

Снимка: Ива Антонова

Над 640 хиляди са хората, които ще бъдат подпомогнати с хранителни продукти и продукти за хигиенни нужди, закупени от Агенцията за социално подпомагане по Програма "Храни и основно материално подпомагане", финансирана от Европейския социален фонд плюс. Раздаването на пакетите започва в базите на БЧК поетапно от понеделник, 13 октомври.

Пакетите включват девет продукта от първа необходимост за лична хигиена и почистване на дома, като тоалетен сапун, шампоан и перилни препарати, както и хранителни продукти.

Пакетите са предназначени за лица и семейства, подпомагани на различни основания от дирекциите „Социално подпомагане“. Тричленните и по-големите семейства ще получат по два пакета, а едночленните по един пакет.

Списъците на правоимащите се предоставят от Агенцията за социално подпомагане, която е и управляващ орган на Програмата „Храни и основно материално подпомагане“, а раздаването на продуктите се осъществява в обособени раздавателни пунктове на БЧК. На сайта на организацията са публикувани и графиците за раздаване на пакетите.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Екоинспекцията с предписания за замърсяване в Кърджали

Регионалната инспекция по околната среда и водите – Хасково отчита активна контролна дейност през октомври, като основен фокус са били проверките на обекти в област Кърджали . Инспекторите извършиха оглед на инсталацията на „Велц“ след сигнали за неприятни миризми и обгазяване. При проверката не са установени нарушения – пречиствателните..

публикувано на 11.11.25 в 10:05

Православната църква почита паметта на свети Мина

Днес православната църква почита паметта на св. великомъченик Мина. Посечен е с меч за вярата си през трети век. Приема се за покровител на семейството и пътуващите. Смята се също, че помага за намирането на изгубени вещи.    С твърдост, мъжество и думите: "Христов съм и Христов ще бъда!" египетският воин Мина засвидетелствал вярата си и приел..

публикувано на 11.11.25 в 09:05

Времето: По-хладно, валежите спират

Днес ще бъде предимно облачно. На много места ще продължи да вали дъжд, като по-значителни ще са валежите в североизточните райони. Още преди обяд валежите от запад ще започнат да спират, а след обяд и облачността над западните райони ще се разкъсва и ще намалява. В цялата страна ще духа до умерен, а в Дунавската равнина и Горнотракийската низина и..

публикувано на 11.11.25 в 08:16
Никола Чанев

Никола Чанев: Дъждът не е причинил инциденти в област Кърджали

"Нямаме подадени сигнали за населени места без ток, нямаме информация за по-сериозни инциденти, вследствие на валежите. Те не са и чак толкова интензивни, колкото очаквахме", това съобщи в ефира на Радио Кърджали областният управител на област Кърджали Никола Чанев. Към 14 часа на 10 ноември количеството валеж за община Кърджалие 11 литра на квадратен..

публикувано на 10.11.25 в 17:21

Откриха обновения пазар на Момчилград

Напълно обновеният общински пазар на Момчилград беше официално открит. Лентата на новата придобивка за момчилградчани прерязаха кметът на общината Илкнур Кязим, председателят на Общинския съвет Ерсин Юмер и представители на фирмата-изпълнител и на общинска администрация. Изграждането на общинския пазар започна през 2024 година и включваше разрушаване..

публикувано на 10.11.25 в 17:10

Интензивни валежи в Кирково и Крумовград, но без опасност

Жълт код за интензивни валежи е в сила днес за област Кърджали, като предупреждението е основно за общините Кирково и Крумовград. Очакваните количества дъжд са между 20 и 35 литра на квадратен метър за денонощие, а при по-интензивни валежи – до 30 литра за шест часа. До следобедните часове дъждът в района продължава, но няма повод за тревога...

публикувано на 10.11.25 в 16:25

Цената на потребителската кошница достигна 100 лв.

Цената на потребителската кошница с основните храни се повиши през последната седмица от 98 на 100 лева, показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Такава стойност не е регистрирана от пролетта насам.  Растат цените на едро на тиквичките с 30 стотинки, на ябълките с 20, на краставиците с 13 стотинки, на пипера, гроздето и..

публикувано на 10.11.25 в 16:05