Камбуров се раздели със Стара Загора с два гола

"Берое" победи "Славия" с 2:0 в последното си домакинство за сезона. Точен на два пъти бе Мартин Камбуров, който за последен път изведе отбора с капитанската лента. Лека горчивина остави изпросеният от нападателя пети за кампанията жълт картон, който ще го извади от гостуването на ЦСКА-София в неделя.

През целия двубой беройци доминираха над своя противник, който се бореше за място сред медалистите. В 11-та минута Алиун Фал бе изведен очи в очи със стража на гостите Антонис Стергиакис и бе фаулиран от младия вратар. Съдията отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Мартин Камбуров. В 55-та минута "деветката" се възползва от центриране на Октавио, което свари неподготвена отбраната на гостите и с точен удар отблизо отбеляза 237-то си попадение в българския футболен елит, общо 48-мо с беройската фланелка и 18-то за сезона. По този начин Камбуров почти сигурно ще стане за шести път в кариерата си голмайстор на шампионата.

В класирането "Берое" вече събира 49 точки, с които обаче остава на шесто място. При победа в последния кръг в неделя от 21 часа над ЦСКА-София, старозагорци могат да се изкачат дори до четвъртата позиция. Тя обаче няма да даде шанс за европейско участие през есента.