"Ботев" Враца падна с гол от засада в Разград

С автогол и попадение от засада Лудогорец победи Ботев /Враца/ с 2:1 в мач от Първа лига. Домакините можеха да открият резултата още във втората минута. Тогава Ману комбинира с Каули в наказателното поле и бразилецът се озова на стрелкова позиция, но вратарят Красимир Костов скъси ъгъла и изби. Малко по-късно Костов отрази и шут на Кешерю. В 16-ата минута резултатът вече беше 1:0 в полза на домакините. При опит за центриране отдясно на Жордан Икоко рикошира в крака на Венцислав Керчев и влетя във вратата на гостите.

Четири минути по-късно  гостите изравниха. Грешка в наказателното поле на Стефан Баджи позволи на Атанасов да му отнеме топката, а след това да намери Педро Лагоа, който с премерен удар прати топката във вратата - 1:1.

В 31-ата минута Лудогорец отново излезе напред. При едно центриране от фаул топката стигна до Жозуе Са, който с глава я прати в мрежата. При центрирането бранителят бе в положение на засада, но страничният съдия не отчете нищо. Малко по-късно Елвис Ману нацели гредата след удар с глава.

След почивката докамините се скъсаха да пропускат, а и Краси Костов се отличи с няколко спасявания на удари отблизо.