„Берое Стара Загора“ влезе във финалната четворка

Баскетболният „Берое Стара Загора“ се класира за финалната четворка на Адриатическата лига. Това стана факт сред днешната победа над „Орлови“ Баня Лука, Босна и Херцеговина и бе почти сигурно след отказа на „Войводина“ да продължи участието си в турнира. Така във всички мачове на сръбския отбор бе записан резултат 0:20 точки служебна загуба. По споразумение между ръководствата на двата клуба, последните две срещи на „Берое Стара Загора“, срещу „Орлови“, се играят в Стара Загора. В първата от тях формално домакин бе „Орлови“ и срещата „Орлови“ – „Берое Стара Загора“ завърши при резултат 64:73. Утре от 14 часа е последната среща от този етап на надпреварата, този път домакин ще бъде „Берое Стара Загора“. Срещата днес започна кош за кош, а в края на първата четвърт символичните гостенки надделяха при резултат 17:21. В средата на втората четвърт отборът на „Орлови“ успя да изравни, но отново силни минути за „Берое Стара Загора“ доведоха резултата в мача „Орлови“ – „Берое Стара Загора“ на почивката до 34:43. Силна трета четвърт позволи на отборът от Баня Лука да намали изоставането си в резултата до 7 точки при 52:59. До края старозагорки поддържаха разликата и закономерно стигнаха до победата. Теодора Динева бе най-резултатна за победителките и отбеляза 21 точки. За „Орлови“ Драгана Домужин реализира 17.