В Гоце Делчев спряха победния ход на „Беласица“

Димитър Крушовски

В  мач от първия кръг  на пролетния полусезон в Югозападната футболна лига като гост лидерът „Беласица“ не можа да победи коравия тим  на „Пирин“ (Гоце Делчев). В двубой, изпълнен с доста битка и силови единоборства, двата отбора поделиха по  една точка, завършвайки 1:1 . Петричани откриха резултата след попадение на Патрик Попов още в 6-та минута. Гоцеделчевци изравниха в 15-та минута с гол на Лъчезар Дафков. Гостите пропуснаха дузпа чрез капитана си Мартин Таушанов в 39-та минута.

С това равенство „Беласица“ остава на върха с 43 точки, но вече само с точка преднина пред „Марек“ и с две пред ФК „Кюстендил“. ”Пирин“ запази осмото място в таблицата с актив от 26 точки.

Старши треньорът на „Пирин“ (Гоце Делчев) Димитър Крушовски бе доволен от домакинското равенство на старта срещу водача в таблицата, който направи сериозна зимна селекция и е с много по-сериозно финансиране. Радостта на Крушовски е още по-голяма от факта, че и в този мач даде шанс на много  млади състезатели от местната школа.

Наставникът на „Беласица“ (Петрич) Саша Симонович отдаде равенството на липсата на шанс и на неумението  да се реализират чисти голови положения.

Чуйте интервютата с Димитър Крушовски и със Саша Симинович.