Ботев (Пловдив) отпадна от купата след продължения с ЦСКА 1948

Стефан Стоянов, помощник треньор на Ботев (Пловдив)

Ботев (Пловдив) отпадна от турнира за Купата на България след домакинска загуба с 1:2 от ЦСКА 1948 след продължения. В редовното време срещата от 1/8-финалите завърши наравно 1:1. Така "жълто-черните" продължават да не познават вкуса на победата под ръководството на новия си наставник Азрудин Валентич вече четвърти пореден мач.

Гостите откриха резултата чрез Ивайло Чочев от дузпа в 16-ата минута, когато Марио Младеновски фаулира Димитър Митков.

Реда Рабей стреля неточно, малко по-късно и вратарят на гостите спаси нов негов удар, а добавката на Салиф Сисе бе избита от Ангел Лясков. В края на полувремето Сисе бе заменен заради контузия.

Младеновски също бе изваден от игра, а влезлият на смяна бразилец Маркиньос дебютира с изравнителен гол за 1:1 в 53-ата минута след мощен изстрел от 22 метра.

В 79-ата минута ЦСКА 1948 удариха греда след удар на Денислав Александров, а добавката на Димитър Митков бе неточна.

Капитанът на пловдивчани Виктор Генев също получи травма, но трите смени вече бяха извършени и той остана на терена до края на редовното време. След това Генев бе заменен от 18-годишния Атанас Чернев.

Още в първото продължение "канарчетата" инкасираха попадение.

Димитър Митков бе точен с глава в стотната минута и така даде за втори път аванс в мача на ЦСКА 1948, а с това и крайната победа, която класира столичани за четвъртфиналите.