"Ботев" с важна победа над "Славия" в битката за оцеляване

Репортаж на Жоро Александров

бОТЕВ"Ботев" /Враца/ си направи най-добрия подарък за 100-годишнината /на 21 април/, като победи с 2:0 като гост "Славия" в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Христо Златински промуши топката зад голлинията на домакините в 17-та минута след хубава флангова атака на Атанас Зехиров. В 36-та мин. Валери Домовчийски забоде кълбото под напречната греда с воле от 10-ина метра и асистенция на Аласан Н`Диайе.

Преди почивката двата тима удариха по веднъж и гредите. Първо Н`Диайе едва не си вкара автогол, като нацели с глава напречната греда зад Костов, а секунди по-късно Петър Атанасов разтресе десния стълб на вратата, пазена от Вуцов.

В петък, когато е последният мач от редовния сезон, врачани са домакини на Черно море. Преди този мач те заемат 11-о място с 22 точки, колкото имат "Славия" и "Етър", а последен остана "Монтана".