33 години по-късно: Ботев победи Левски пред собствена публика

Даниел Моралес

Ботев /Враца/ занули Левски, като победи с 2:0 „сините“ на стадион „Христо Ботев“. Това беше седмата победа за домакините от общо 32 мача, в които те имат и 12 равенства. Последният успех в елита на Ботев над същия противник беше на 12 октомври 1988 г., когато врачани бият столичани с 3:1.

Срещата започна при температура от над 32 градуса, което не улесняваше двата тима. Домакините обаче стартираха по-мотивирани и още в 5-ата минута Дориан Бабунски изправи местната публика на крака. Таранът първо подаде към Валери Христов, който центрира, след което северномакедонецът изпревари Найденов и с глава не остави шансове на Ники Михайлов.

В 20-ата минута гол на Билал Бари беше отменен поради засада.

В 35-та мин. удар от дистанция на Мирослав Маринов бе отразен с мъка от Михайлов.

В 41-ата минута Борислав Цонев пропусна дузпа, която бе отсъдена с ВАР, след нарушение на Мартин Николов срещу Здравко Диммитров. Вратарят Красимир Костов спаси удара, с което отчая годстите.

Секунди преди края Иван Горанов дръпна леко за фланелката на Йоан Бауренски, който падна в наказателното поле, но този път реферът Станимир Тренчев не отсъди дузпа.

В 58-та мин. Ботев отказа „сините”, след като Бабунски от дузпа вкара за 2:0. Нарушението бе на Александров срещу северномакедонеца.

До края врачани не оставиха почти никакви шансове на столичани.

За Ботев /Вр/ започват: Костов, Миланов, Николов, Ничев, Христов, Бауренски, Сержио, В. Василев, М. Маринов, Кр. Тодоров, Бабунски /след почивката в игра влязоха: Гавов, Ненов, Ант. Георгиев, Г. Николов и Гонсало/.

Старши треньорът на Ботев Враца Даниел Моралес бе изключително доволен от победата.
Най-добрата емоция е, когато феновете са на стадиона и се радват. Успяхме да ги зарадваме днес. Дадохме и възможност да видят бъдещето на Ботев Враца. Аз знам, че това не е всичко, което можем, но с това отношение, старание и поведение победата срещу Левски бе заслужена, каза наставникът на победителите.