Камбуров пренаписа историята на българския футбол!

Берое победи Царско село с минималното 1:0 в исторически мач за българския футбол. Двата отбора премериха сили в двубой от 7-ия кръг на efbet Лига, а от днес елитният ни футбол си има нов топреализатор.

Мартин Камбуров вкара единственото попадение в мача, с което задмина Петър Жеков и се превърна в най-големия голмайстор в Първа лига. Опитният нападател се възползва от груба грешка на Янко Георгиев и порази целта за 254-и път в своята кариера.

Берое бе по-добрият отбор през по-голямата част от времето и заслужено прибави три точки към актива си. В 55-ата минута везните бяха рязко наклонени в полза на домакините, тъй като Царско село остана с човек по-малко. Иван Бандаловски беше изгонен с директен червен картон именно защото спря непозволено откъсващия се сам срещу вратаря Камбуров. Това обаче не спря нападателят, който успя да запише името си в историята на българския футбол.