“Пирин“ шокира с домакинска загуба

Николай Пиргов

В домакински мач без публика в зала „Арена Неврокоп“от първия кръг на шампионата в мъжката хандбална „А“ група  отборът на „Пирин“/Гоце Делчев/ загуби с 29:34 от „Спартак“/Варна/. Гоцеделчевци започнаха  мобилизирани срещу традиционно неудобния си съперник и успяха да завършат първото полувреме с преднина от  три гола-13:10.

Малко преди почивката, обаче, нелепо се контузи възлов играч на „Пирин“-Николай  Ненчев. Тази травма, а и липсващите още трима основни титуляри, предизвика спад в играта на отбора. Атлетичният тим на „Спартак“/Варна/ заложи на опасни и резултатни контраатаки, започна да диктува темпото и се поздрави с крайния успех - 34:29.

Чуйте реакциите след мача на двамата треньори: Николай Пиргов на „Пирин“/Гоце Делчев/ и Веселин Станков на „Спартак“/Варна/.