„Берое Стара Загора“ разгроми „Локомотив“ София

С победа започна участието си първенството на женската баскетболна „А“ група „Берое Стара Загора“. Шампионките гостуваха на „Локомотив“ в София и победиха със 110:37. Възпитаничките на Таня Гатева превъзхождаха противника си по всички показатели. Те бяха убедителни още в първата четвърт, приключила при резултат 26:7 точки. На полувремето авансът им нарастна до 40 точки при резултат 56:16. След още 10 минути резултатът бе 80:25. За победителките най-резултатна бе Теодора Динева, записала 25 точки. Радостина Христова добави 16, Деана Стояновска 14, Цветомира Шаренкапова 13, а Виолина Кочева 10 точки. За „Локомотив“ Гергана Цекова реализира 9 точки. В следващия кръг от първенството старозагорки ще бъдат домакини на „Монтана 2003“. Двубоят трябва да се играе на 23 октомври.