„Берое Стара Загора“ – „Монтана 2003“ 82:83

„Берое Стара Загора“ прие „Монтана 2003“ в среща от първенството в женската баскетболна „А“ група. За старозагорки двубоят бе първо домакинство за новия сезон. Срещата бе много интересна, оспорвана, равностойна, премина през обрати в резултата и завърши при резултат 82:83. Жаклин Златанова откри точковата сметка в мача и домакините поведоха. След 10 минути битка на таблото бе изписано 22:22. На полувремето „Берое Стара Загора“ водеше с 5 точки при резултат 42:37. През третата четвърт зачестиха острите сблъсъци и Виолина Кочева бе травмирана в лицето. Малко по-късно при един сблъсък с противничка пострада и Радостина Христова, която бе изведена от залата с линейка на Спешна помощ, рана в главата и вероятност за комоцио. В следващите минути гостуващият отбор направи обрат и поведе. След 30 минути игра резултатът бе 62:67. До края старозагорки опитаха да направят обрат, но не се получи. В последната секунда при 82:83 Теодора Динева стреля, но не успя и „Монтана 2003“ победи. „За повече в този мач не ни достигна ротация“, каза пред радио „Стара Загора“ Таня Гатева, старши треньор на „Берое Стара Загора“. Тя подчерта, че е доволна от своите състезателки. Мануел Марков, наставник на „Монтана 2003“ бе доволен от победата. „Цикълът сряда-събота е натоварващ“, каза той. За „Берое Стара Загора“ Теодора Динева записа 40 точки. За победителките Христина Иванова реализира 25 точки. В следващия кръг „Берое Стара Загора“ ще бъде домакин на „Славия“. Този мач ще се играе на 30 октомври.