„Берое 2016“ претърпя поражение от „Дунав“

Загуба претърпя волейболният „Берое 2016“ на старта на новия сезон. Старозагорци приеха „Дунав“ Русе в среща от първия кръг на мъжкото първенство – Супер Волей и загубиха с 1:3 гейма. В отделните части 25:21, 14:25, 17:25 и 27:29 точки. Гостите поведоха в първия гейм, но след 16:14 в тяхна полза старозагорци направиха обрат и взеха гейма. Втората и третата част бяха за „Дунав“. Последният, четвърти гейм, бе оспорван и равностоен в началото, старозагорци поведоха ,но не издържаха, започнаха да грешат и загубиха. Петър Христосков бе най-резултатен и записа 17 точки за победителите. За „Берое 2016“ Руси Желев реализира 19 точки, а Иван Чолев добави 13. Във втория кръг старозагорци ще приемат „Раковски“ Севлиево. Този мач трябва да се играе на 30 октомври.